Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

ZVÝŠENÝ KREVNÍ TLAK

Otázky ohledně vysokého tlaku jsou velice časté, neboť příčinu jeho vzniku dosud nikdo neobjasnil. Z mého pohledu lze postupně vyloučit faktory, které tlak mohou zvyšovat.

Na prvním místě je dědičný faktor, který spouští emoce v naší nevědomé rovině, na druhém životospráva a na třetím celkové, dlouhodobé přetěžování.

Zvýšený tlak tohoto typu se reguluje nejobtížněji. Z bylinek vyzkoušejte kozlík lékařský, mučenku nebo vlčí mák na zklidnění nervového systému, na tlak pak hloh list a květ. Protože problém zasahuje hlouběji, nežli jsme schopni připustit, celá situace je často spojena i s nedostatkem energie a ledvinami, které permanentní stres vyčerpává.

K doplnění ledvinové energie bude vhodný některý z žen-šenů, například eleutherokok, žen-šen pětilistý či pazvonek chloupkatý. Na játra bude vhodný černohlávek nebo pampeliška.

Další příčinou bývá stav našich cév, které jsou v napětí a proto „nepruží“. Stažení zužuje cévy a krev která jimi proudí musí tak vyvinout větší úsilí. Z bylinek vyzkoušejte Bukvici lékařskou, Meduňku, Levanduli nebo Dobromysl. Pokud trpíte na zvýšený cholesterol, jeho hodnotu sníží rozrazil.

Častá příčina zvýšeného tlaku se často objevuje u žen v období menopauzy. V tomto případě vyzkoušejte primárně bylinky obsahující fytohormony. Nejznámější je květ červeného jetele, můžete použít i Řebříček, Kotvičník nebo Černohlávek s Hlohovým květem. Menopauza je období pro řadu žen velice náročné (viz. příspěvek menopauza).

Objevují se i případy zvýšeného tlaku spojené s nedostatečnou funkcí ledvin a zadržováním tekutin, zejména v oblasti kotníků. Vyzkoušejte bylinkovou směs ve složení: Pampeliškový list, Hlohový květ, Zlatobýl a Meduňka.

Na vině může být ale i problém s oslabeným srdíčkem. V tomto případě vyzkoušejte bylinkovou směs z  kořene Pýru, kořene Pampelišky, květu Hlohu a nati Srdečníku.

Tlak lze korigovat poměrně obtížně. K sestavení bylinkové směsi je třeba znát spoustu souvislostí týkajících se zdravotního stavu. Bylinky míchané na míru obsáhnou všechny části, které s problémem souvisí. Ke konzultaci a sestavení směsi se můžete objednat.

 

Vysoký tlak je závažné onemocnění, bylinná léčba nenahrazuje kvalifikovanou péči lékaře.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Novoroční triturace posvátného JMELÍ

10.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Koření v léčitelské praxi

23.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností Triturace KŘIŠŤÁLU

24.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola II. DIAGNOSTIKA

6-7.2.2021 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola I.

Zahájení 27-28.2.2021

Bližší info zde ....


TOPlist