Ženské potíže

od | Konstelace

Dobrý den, řekla razantně ve dveřích starší dáma. Měla na sobě džíny, koženou bundu a v občance ročník 50. Jmenuji se Vlasta, řekla vstřícně, když mi podávala ruku a posadila se. Trochu mě překvapila, protože měla zájem řešit svůj sexuální život. Později jsem ji začala chápat.

„ Jsem již 15 let vdova. Několik let se sebou pracuji, ale stále nenalézám odpověď, která by uměla vysvětlit mé celoživotní potíže. Měli jsme s Jendou hezký vztah, ale jakmile došlo na sex, uzavřela jsem se a vždy jsem se modlila, aby to bylo co nejrychleji za námi“. A začala mi podrobně popisovat své intimní pocity, které vždy skončily ukrutnou bolestí.

Rozestavěly jsme mini-konstelaci. Nechtěla obecenstvo.

Postavila jsem se do role a během krátké chvíle mnou projela její bolest. Pochopila jsem, co potřebuje slyšet. Bolest se stupňovala a já hledala slova, kterými vyjádřit bolest duše ponížené a fyzicky zničené ženy…. Pomalu jsem začala ztrácet vědomí. Vycestovala jsem k poslednímu traumatickému zážitku a to, co jsem viděla, to jsem nechtěla ani popsat!

Před mým zrakem byl dlouhý, dřevěný stůl, za kterým seděli asi 4 muži. Jeden vyhublý s ostrými, přísnými rysy a tupým, velkým nosem. Druhý tlustý, se dvěma bradami. Na hlavě měl bílou paruku s loknami a zavalitý obličej zdobila prasečí očka. Ostatní dva muže neumím popsat, nevidím je zřetelně. Odcházeli a zase přicházeli. Pomalu se otáčím….. Vidím asi 6 mladých žen. Mají svázané ruce provazy, rozcuchané vlasy a potrhané šaty. Jejich pohled je plný bolesti a tiché odevzdanosti. Někde v hloubce tuším, proč tam jsou. Inkvizice. Tyto ženy se měly přiznat k čarodějnictví, ale protože ani kruté mučení, je k přiznání nedonutilo, byly odsouzeny k horšímu trestu! Zaživa byly naraženy, jedna po druhé, na dřevěný, do špičky osekaný kůl. Bolest, která projede celým tělem a pak čekání na milosrdnou smrt…..

Podívala jsem se na Vlastu.

Tiše plakala. A vzlykavým hlasem říkala: „Ano, to je ta hrozná bolest, kterou jsem pokaždé cítila. Vždy jsem se zavřela do koupelny a tekly mi slzy. Jen jsem nechápala proč?“ Prý během konstelace pochopila i to, jak vnitřně nenáviděla celý život církev.

Trauma z minulosti jsme uzavřely….. Vlasta byla žena, která otevřela téma, se kterým následující měsíce chodila řada žen. Sexuální zneužívání, týraní, ponižování, odsuzování….

Čtěte dál…

Pin It on Pinterest