Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

ŽENSKÁ INKONTINENCE

Dotaz: Jsou nějaké bylinky, které by pomohly na ženskou inkontinenci?“

K tomuto problému bych mohla vyjmenovat celou řadu příčin – od neurologických až po hormonální změny v organismu.

Setkala jsem se s mnoha případy, které souvisely s výhřezem meziobratlové ploténky. Zde alternativně bylinkami mnoho nezmůžeme (vyzkoušejte ale některé cviky z  jógy).

Další příčina může  souviset s věkem. Snížená hladina hormonů, se kterou se musí v době přechodu vyrovnat každá žena, bývá doprovázena i výraznými změnami na sliznicích. Nedostatečná hladina hormonu často bývá důvodem změn, které vnímáme jako příznaky inkontinence. Doplňte hormony bylinkami – květem Červeného jetele nebo Řebříčkem, které se užívají dlouhodobě. Výborná je i peruánská Damiána, bylinka o které se říká, že zachovává ženě věčnou mladost a svěžest. Velkou pomocí je cvičení hormonální jógy a provádění cviků na zpevnění pánevního dna.

Další příčinou inkontinenčních potíží mohou být kvasinky. Vyzkoušejte rychlou pomoc se šťávou ze dvou červených řep a jedné syrové brambory, tinkturu z grepového semínka, omezte konzumaci cukrů a lepku. Z bylinek vyzkoušejte směs: Oliva list, Tužebník, Vrbová kůra, Kontryhel, list Medvědice, list Černého rybízu.

Inkontinence může být spojená i s opakovanými záněty močových cest – i zde mohou pomoci bylinky (viz. zánět močového měchýře).

Jiný druh inkontinence může ženy trápit i několik měsíců po porodu. Zde je nutné cvičit cviky na posílení pánevního dna. Z bylinek může pomoci kontryhelový čaj.

Existuje i inkontinence stresová – patří do ní únik moči při zakašlání nebo velkém smíchu, při zvedání těžších břemen, aj. V tomto případě je nejefektivnějším řešením hormonální jóga, z bylinek pak kontryhel a meduňkou a listem jahodníku.

 

Bylinná léčba nenahrazuje kvalifikovanou péči lékaře.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Novoroční triturace posvátného JMELÍ

10.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Koření v léčitelské praxi

23.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností Triturace KŘIŠŤÁLU

24.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola II. DIAGNOSTIKA

6-7.2.2021 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola I.

Zahájení 27-28.2.2021

Bližší info zde ....


TOPlist