Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

ZÁNĚT NOSNÍCH DUTIN

Akutní zánět nosních dutin je většinou následkem infekce. Přitom může onemocnět jen jedna dutina nebo i všechny současně. Lidově se tomuto zánětu, při kterém se vylučuje vodnatý nebo hnisavý hlen, říká také „chřipka hlavy“. Nejčastěji jsou postihovány čelistní dutiny a čelní dutiny, u kterých dochází k akutnímu zhnisání.

Je omezeno  nosní dýchání, dostavují se bolesti hlavy a z nosu se silně uvolňuje hlen s hnisem. Zánět dutin po dvou až čtyřech týdnech pozvolna odeznívá. Při komplikacích může dojít k zánětu mozkových blan a k hnisavému zánětu mozku. Zánět dutin může často vést k chronickému onemocnění. Při této nemoci je velmi důležité, aby hlen a hnis dobře odcházely. Proto často a řádně smrkáme! Jednu nosní dírku přidržíme a smrkáme druhou. Jinak je nebezpečí, že pokud smrkáme oběma najednou, dostane se hnis do středního ucha. Čelo a nos musíme bezpodmínečně udržovat v teple. Příznivě působí horké koupele nohou a horké obklady na čelo.

Heřmánek

Vrchovatou lžičku heřmánku spaříme v šálku horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, přecedíme a pozvolna pijeme, denně tři šálky.

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.


Velké konstelace

4-5.4.2020

Bližší info zde ....


Šamanská pouť do vlastního nitra

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Vítám vás, kteří máte otevřené srdce a chcete svět učinit lepším.....


TOPlist