Topolová tinktura z pupenů (gemmo)

od | Domácí bylinkové tinktury

Topolové pupeny /z černého topolu/ jsou v některých oblastech již koncem února. Sbírají se, když ještě nejsou rozvinuté a lepí. 

Návod na přípravu: Připravíme si základní, liho-glycerinový roztok z 9 dílů 85 % glycerolu (pharma kvalita) a 13 dílů 60% alkoholu. Na 1 díl pupenů dáme 15 dílů liho-glycerinové směsi a necháme 3 týdny na teplém místě. Každý den protřepeme a po 3 týdnech scedíme. Nalijeme do tmavých lahviček a uchováváme v chladu.

Návod k užívání: 1 kg tělesné hmotnosti = 1 kapka. Celkovou hmotnost vydělíme třemi – to je dávka která se 3x denně podává.

Tinktura z pupenů topolu je výborná na detox – čistí játra a lymfatický systém, pomáhá při bolesti zad, pomáhá vylučovat kyselinu močovou z kloubů, tiší revmatické bolesti, používá se k doléčení při borelióze.

 —————————————-

 Antiparazitální tinktura

Postup výroby: Do sklenice s uzávěrem postupně (tak jak budou v přírodě k dispozici) přidávejte:

• 50g ořechového oplodí (malé oříšky cca 1,5 cm nakrájejte na tenké plátky),

• 30g pelyňku pravého (nakrájet na drobné kousky)

• 10g jestřabiny (nakrájet na drobné kousky)

• 5g hřebíčku (podrtit v hmoždíři)

• 0,5lt 80% lihu.

Vše uzavřete a při pokojové teplotě nechejte 3 týdny luhovat (po dodání poslední ingredience) Poté sceďte a přidejte stejné množství čištěné vody z lékárny, slijte do tmavé lahvičky a uschovejte v chladu.

Užívání: Tělesnou hmotnost v kg rozdělit do tří denních dávek a užívat 10 dní, poté udělat 7 dní pauzu a celé celkem 3x zopakovat.

Tinktura, která umí pročistit celý organismus, krev, vyčistí tělo od plísní a určitých druhů parazitů. Z mnoha zpětných vazeb výborně působí na ekzémy, lupénku a trávící potíže, bradavičky a výrůstky na kůži,…

Čtěte dál…

Pin It on Pinterest