Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Stromy a keře

U stromů i keřů mívám odlišné vjemy energií nežli u  bylinek, které rostou na lukách. Bylinky žijí oproti stromům jen okamžik ve věčnosti stvoření. Ve stromech se odráží síla, mohutnost, vznešenost, ale i lehkost, jemnost a shovívavost. Desítky let nehybně stojí a pozorují své okolí. Proto jsou bytosti stromů tak trpělivé, laskavé a moudré.
Každý strom má cosi, co by se dalo nazvat „osobnost“. Duchové stromů jsou nádherné bytosti, mají paměť, mají inteligenci a mají vědomí svého druhu, které je spojuje. Duše stromů, které se dotýkají konečky svých větví, se vlastně něžně objímají…..

Až někdy půjdete do lesa nebo potkáte starý, osamělý strom, zastavte se a zaposlouchejte se do jeho zpěvu. Celý strom vydává tichou, velmi melodickou píseň. Obejměte jeho kmen a požádejte ho, aby vám ukázal svět tak, jak ho vidí on. Možná budete příjemně překvapeni, a možná nebudete jeho řeči rozumět. Komunikace s bytostmi stromů probíhá skrze naší srdeční čakru. Odložte starosti, posuzování, očekávání a všechny ty další zbytečnosti, které náš rozum udržuje při životě. Pokuste se jen být a vnímat svůj dech, tlukot svého srdce….a pak dovolte bytosti stromu, aby do vás vstoupila a promluvila….     a náhle se ocitnete uprostřed hlubokého ticha, které s vámi začne komunikovat………..

Z mých cest, zkušeností a poznámek jsem sestavila bylinář, který je vám níže k dispozici.

 

JASAN je jedním z dalších úžasných stromů s výraznými léčivými schopnostmi. V lidovém léčitelství není jeho používání až tak rozšířené, proto je nejvyšší čas se s jeho účinky seznámit:

  • V našem tradičním léčitelství je méně známé využití jasanové kůry, kterou sbíráme nejlépe z jarního prořezu, koncem března až začátkem dubna (stromek pro tyto účely vyhledejte alespoň 5 letý).
  • Sběr listů je známější, listy se sbírají v červenci až srpnu (pouze jednotlivé lístky) a rychle se usuší ve stínu.
  • Téměř pozapomenutý je i sběr jasanových semen. Číst dále

Kdouloň obecná

Kdouloň má velké, krásné a aromatické plody tvarem připomínajícím hrušky sytě žluté barvy.

Patří mezi odrůdy, které se pěstovaly již ve starověku. Plody se sklízí koncem října, kdy dosahují plné zralosti (nejlépe po prvním mrazíku).

Čerstvé jsou v našich podmínkách hůře poživatelné, proto je třeba plody tepelně zpracovat, aby změkly a rozvinuly své aroma.

Číst dále

MIŠPULE OBECNÁ

Hnědá, kožovitá mini-jablíčka, která se konzumují poté, co přešly mrazem.

Zmínky o jejich léčivých účincích nalezneme již ve starověku (12. století).

Plod obsahuje 10% rostlinného cukru, vlákninu, kyseliny (nejvíce kyselinu jablečnou), vitamín C, B2, sodík, hořčík, vápník, draslík.

Číst dále

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Novoroční triturace posvátného JMELÍ

10.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Koření v léčitelské praxi

23.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností Triturace KŘIŠŤÁLU

24.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola II. DIAGNOSTIKA

6-7.2.2021 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola I.

Zahájení 27-28.2.2021

Bližší info zde ....


Najdete nás na Facebooku

TOPlist