Střelec je devátým znamením horoskopu, kterému vládne Jupiter. Střelci bývají aktivní, společenští a upřímní. Nesnášejí ale jakékoliv omezování.
Rádi pracují, ale nesmí mít pocit, že je někdo kontroluje.
V komunikaci střelci nebývají taktní a umí pěkně zranit. Myslí si, že každý člověk potřebuje slyšet pravdu, ale málokdy si uvědomí, že je to „jeho“ pravda. Umí i vybuchnout a stejně tak rychle zapomenout, aniž by empaticky zavětřil, že druhému mohl ublížit.
Když Střelce něco napadne, okamžitě jde do akce, aniž by domyslel následky.
Střelec se rád poslouchá, dovede hodinu vyprávět o tom, co jiné znamení vyjádří ve třech větách.
Jinak je se Střelcem spousta legrace. Umí udělat to, co je zapotřebí, rád pomáhá.
Střelci mívají v sobě filozofického ducha, kterým se dívají na svět, a to jim dává určitý nadhled. Nemají rádi pokoru, neradi dlouze vysvětlují. Raději prásknou dveřmi a odejdou.

Střelce budou nejčastěji trápit tyto nemoci: 
Ischias, ochrnutí končetin a pohybové poruchy, postižení očí, revma, dna, časté zlomeniny kostí, natažené šlachy, nemoci jater a žlučníku.

Oblasti těla, na které by si měl Střelec dávat pozor jsou:
Zažívání – zejména jaterní funkce, vč. metabolismu a ukládání tuků, a na vše, co se týče dolních končetin – kyčle, kolena, stehna, žíly.

Vhodné bylinky pro Střelce jsou:

Pampeliška, šalvěj, bříza, lípa, bodláky, kaštan, dub, anýz, borůvka, netykavka, celer a cibulovitá zelenina, rybíz.

Největší problém Střelce je to, že neuznává autority.
To vede k potlačeným zlobám a vztekům, krev ani žluč nemůže volně proudit, a to mu způsobuje již od raného věku spoustu potíží. Rovněž jeho nepokora a neochota ustupovat ze svých pravd mu může způsobovat nehody a zlomeniny kostí.

Zde je nutno znovu připomenout – každý z nás je jiný, a to, jaké vlivy jsme přijali z rodiny a společnosti, formuje naše myšlení, které následně nese nemalý podíl na tom, jaké choroby se u nás projeví. Místo obecně doporučovaných bylinek raději vyhledejte někoho, kdo tomu skutečně rozumí. Nikdy nelze léčit pouze momentální stav. Je třeba vyhledat příčinu a následné s ní pracovat

Čtěte dál…

Pin It on Pinterest