Srdečníková na úzkosti a srdíčko

od | Domácí bylinkové tinktury

Srdečník, jak sám už název napovídá, bude velmi pozitivně působit skze nervový systém na veškeré potíže týkající se našeho rozrušeného srdíčka.

Je to bylinka více nervová, i když se všude píše že tiší bušení srdce, snižuje tlak a jiné podobné projevy, které prožíváme jako následek úzkostí či strachů, mnohdy nevědomých, které se z nám neznámých důvodů aktivují. Nervový systém pak spustí reakce typu boj – útěk, zrychlí se tep, tlak, srdeční činnost, rozrušení…..jenže my neutíkáme….. a hormony vzniklé z tohoto stavu musí tělo odbourat….

Nač můžete srdečníkovou tinkturu použít?

  • na vše, co nás rozrušuje a způsobuje srdeční arytmie.
  • Tiší bušení srdce, snižuje krevní tlak.
  • Na pocity úzkosti.
  • Působí jako sedativum.
  • Mírní potíže spojené s PMS

Výroba tinktury:

Rozkvetlé rostliny srdečníku odřízneme cca 20cm od vrcholu, nařežeme nebo nastříháme na malé kousky (1-2 cm), vložíme do sklenice, do výše 2/3 a zalijeme alespoň 60% alkoholem. Necháme 3 týdny luhovat, poté slijeme, naředíme čištěnou vodou na cca 35-40% koncentraci a nalijeme do tmavých lahviček.

Užívá se 3x denně 15-20 kapek po dobu 1 měsíce, následuje 14 dní pauza a kůru můžeme zopakovat.
Srdečník vyvolává děložní stahy, neměly by jej užívat těhotné ženy (nebezpečí potratu!), a protože zřejmě způsobuje „ředění krve“, neměli by jej brát ani lidé užívající látky bránící srážení krve (acylpirin, warfarin aj.) a lidé s poruchami srážlivosti krve.

Čtěte dál…

Pin It on Pinterest