Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

   LETNÍ SLUNOVRAT A DEVATERO KVÍTÍ


Letní slunovrat je magický – den je v tuto dobu nejdelší a noc nejkratší. Slunce vychází před pátou hodinou a zapadá po dvacáté první hodině. Více Slunce nabádá po staletí k čarování ve jménu dobrých sil.

Keltové v tento den pořádali slavnosti zasvěcené Bohyni Matce – na počest vrcholícího Slunce pálili na nejvyšších kopcích o půlnoci posvátné ohně, kolem kterých tančili. Žhavé uhlí z posvátných ohňů, které se pálily z devatera druhů dřev rozhazovali po polích, aby přivolali dobrou úrodu.

Po rozednění vítali druidové nový den zpěvem a modlitbou a podnikali cestu k posvátným pramenům a studánkám (do studánek vhazovali popel z posvátného ohně a dary v podobě šperků nebo amuletů. Touto vodou pak žehnali svým polím, aby byl dostatek vláhy i deště.

BYLINKY A SLUNOVRAT

Slunovratové bylinky sbírejte s pokorou a díky Matce Zemi. Část jich usušte do léčivého čaje a z části si připravte omlazující bylinkovou koupel. Slunovratové (ale i jiné) bylinky sbírejte s pokorou. Pokud vám to bude vlastní, můžete se řídit indiánským pravidlem – bylinky začněte sbírat poté, co jich 7 minete…

Svatojánský elixír na přivolání lásky:

Smíchejte po třech květech devatera kvítí: třezalku, mateřídoušku, heřmánek, sedmikrásku, kopretinu, jahodník, kontryhel, routu a mařinku. Vše zalijte 0,9lt vroucí vody a nechejte 9 minut luhovat. Vyslovte nahlas své přání a pomalu vypijte 9 doušků.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Novoroční triturace posvátného JMELÍ

10.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Koření v léčitelské praxi

23.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností Triturace KŘIŠŤÁLU

24.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola II. DIAGNOSTIKA

6-7.2.2021 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola I.

Zahájení 27-28.2.2021

Bližší info zde ....


TOPlist