Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Energie rodinných systémů – sesterské vztahy

Nastavení ženy v současnosti je odrazem toho, jakou roli hrála v původní rodině.

Je důležité v jakém pořadí se narodíme i to, kolik máme sourozenců.

Tyto energetické vazby v konstelacích dají mnoha ženám odpovědi na jejich mnohé nezodpovězené otázky.

Pokud vaši rodiče dali život dvěma holčičkám, je důležité, podívat se na to, která zaujala místo prvorozené a která přišla na svět v pořadí druhá. Mladší sestra zůstává mladší sestrou po celý život, je to role, kterou si pro „tento“ současný život vybrala.

 

V tomto příspěvku se budu zabývat sestrou mladší. Následující věty platí pro standartní model rodiny, tj. otec, matka a dvě děti. Jakékoliv změny v tomto nastavení, i to zda rodiče vyrůstali v neúplných rodinách, se odráží v životech dětí, nejvíce v podobě traumat uložených na nevědomé úrovni. Velice důležitou roli hraje i věkový rozestup. Pro tento model je to 2-5let.

Pro mladší sestru bývá v raném mládí starší sestra vzorem – umí spoustu věcí, je chytrá, samostatná, věnuje jí čas i pozornost /protože musí/ a je pro ni zdrojem inspirace.

Je to první autorita, kterou mladší sestra automaticky přijímá a díky tomu se naučí bez potíží přijímat i autority ve svém pozdějším životě.

Její život je svobodnější a volnější. Starší sestra má své povinnosti v domácnosti, které už rodiče  od té mladší nevyžadují, často ani ty stávající nepřerozdělují. Vzniká tak nerovnováha a pocit mladší sestry – on to někdo udělá, zařídí, připraví a vše nějak dopadne bez mého přičinění.

Díky okolnostem se naučí být milá, příjemná, okouzlující, naučí se mistrně manipulovat svými rodiči, což ostatně vidíme v okolí i ve svých rodinách – mladší holčičky jsou miláčkové všech tatínků. Co nikdy starší sestře neprošlo, nad tím rodiče u mladší mávnou rukou. Mladší sestra žije ve dvou extrémech – buď chce být dobrá jako její starší sestra, nebo zaujme opačný pól a začne si tvořit vzorec – nikdy mě neporovnávejte se sestrou a hlavně – nenuťte mě být jako ona!!! Je to období prvního vzdoru, ale i touha vybudovat si svou individualitu.

Mladší sestra později začíná se starší vědomě či nevědomě soupeřit – potřebuje se od sestry odlišit, má potřebu být chytřejší, krásnější, vyžaduje péči a vzbuzuje pozornost. Během krátké doby, cca kolem svých 10 let si dokáže rodiče „omotat kolem prstu“.

Samozřejmě, že jí toto prochází, protože rodiče k ní jsou tolerantnější a shovívavější – a tak je to i v její dospělosti. Pokud mladší sestra cokoli potřebuje, rodiče ji vyhoví. Umí na sebe upoutat pozornost, provokovat i hrát roli „chudáka“, která neustále potřebuje pomoc.

Další krizový bod v soupeření mezi sestrami přichází v době, kdy se starší sestra dostává do puberty. Začíná být o ni zájem – a to mladší, která si už zájem umí vynutit, nese špatně.

Cítí se zastíněna, utlačována a díky tomu dokáže své starší sestře znepříjemnit život.

Soupeření mezi mladší a starší sestrou přetrvává až do doby jejich dospělosti.

Pokud rodiče toto mladší sestře dovolí, vyroste z ní rozmarná žena, která ví, jak být přitažlivá a ví, jak toho dokonale využít ve svůj prospěch.

Díky tomu, jak mladší sestra soupeří se starší a umí si „ochočit rodiče“, v dospělosti dobře komunikuje jak s muži, tak se ženami.

Jako partner ji nejvíce vyhovuje starší muž, který supluje otce, se kterým umí mistrně zacházet.

©Lenka

Photo by Julaj

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Letní bylinkaření na Starém mlýně

3. - 5. 7. 2020

Bližší info zde ....


Skupinové konstelace

25. 7. 2020 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola - zahájení

12 - 13. 9. 2020

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačně; diskuzní skupině na FB

TOPlist