Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Energie rodinných systémů – sesterské vztahy

Nastavení ženy v současnosti je odrazem toho, jakou roli hrála v původní rodině.

Je důležité v jakém pořadí se narodíme i to, kolik máme sourozenců.

Tyto energetické vazby v konstelacích dají mnoha ženám odpovědi na jejich mnohé nezodpovězené otázky.

Pokud vaši rodiče dali život dvěma holčičkám, je důležité, podívat se na to, která zaujala místo prvorozené a která přišla na svět v pořadí druhá. Mladší sestra zůstává mladší sestrou po celý život, je to role, kterou si pro „tento“ současný život vybrala.

 

V tomto příspěvku se budu zabývat sestrou mladší. Následující věty platí pro standartní model rodiny, tj. otec, matka a dvě děti. Jakékoliv změny v tomto nastavení, i to zda rodiče vyrůstali v neúplných rodinách, se odráží v životech dětí, nejvíce v podobě traumat uložených na nevědomé úrovni. Velice důležitou roli hraje i věkový rozestup. Pro tento model je to 2-5let.

Pro mladší sestru bývá v raném mládí starší sestra vzorem – umí spoustu věcí, je chytrá, samostatná, věnuje jí čas i pozornost /protože musí/ a je pro ni zdrojem inspirace.

Je to první autorita, kterou mladší sestra automaticky přijímá a díky tomu se naučí bez potíží přijímat i autority ve svém pozdějším životě.

Její život je svobodnější a volnější. Starší sestra má své povinnosti v domácnosti, které už rodiče  od té mladší nevyžadují, často ani ty stávající nepřerozdělují. Vzniká tak nerovnováha a pocit mladší sestry – on to někdo udělá, zařídí, připraví a vše nějak dopadne bez mého přičinění.

Díky okolnostem se naučí být milá, příjemná, okouzlující, naučí se mistrně manipulovat svými rodiči, což ostatně vidíme v okolí i ve svých rodinách – mladší holčičky jsou miláčkové všech tatínků. Co nikdy starší sestře neprošlo, nad tím rodiče u mladší mávnou rukou. Mladší sestra žije ve dvou extrémech – buď chce být dobrá jako její starší sestra, nebo zaujme opačný pól a začne si tvořit vzorec – nikdy mě neporovnávejte se sestrou a hlavně – nenuťte mě být jako ona!!! Je to období prvního vzdoru, ale i touha vybudovat si svou individualitu.

Mladší sestra později začíná se starší vědomě či nevědomě soupeřit – potřebuje se od sestry odlišit, má potřebu být chytřejší, krásnější, vyžaduje péči a vzbuzuje pozornost. Během krátké doby, cca kolem svých 10 let si dokáže rodiče „omotat kolem prstu“.

Samozřejmě, že jí toto prochází, protože rodiče k ní jsou tolerantnější a shovívavější – a tak je to i v její dospělosti. Pokud mladší sestra cokoli potřebuje, rodiče ji vyhoví. Umí na sebe upoutat pozornost, provokovat i hrát roli „chudáka“, která neustále potřebuje pomoc.

Další krizový bod v soupeření mezi sestrami přichází v době, kdy se starší sestra dostává do puberty. Začíná být o ni zájem – a to mladší, která si už zájem umí vynutit, nese špatně.

Cítí se zastíněna, utlačována a díky tomu dokáže své starší sestře znepříjemnit život.

Soupeření mezi mladší a starší sestrou přetrvává až do doby jejich dospělosti.

Pokud rodiče toto mladší sestře dovolí, vyroste z ní rozmarná žena, která ví, jak být přitažlivá a ví, jak toho dokonale využít ve svůj prospěch.

Díky tomu, jak mladší sestra soupeří se starší a umí si „ochočit rodiče“, v dospělosti dobře komunikuje jak s muži, tak se ženami.

Jako partner ji nejvíce vyhovuje starší muž, který supluje otce, se kterým umí mistrně zacházet.

©Lenka

Photo by Julaj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Tip na vánoční dárek

kniha

Putování do říše rostlin I.


Bylinková škola

jaro 2020

Bližší info zde ....


Zimní konstelace Benešov

11.1.2020


Cesta k sebepoznání

19.1.2020

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

25.1.2020 Benešov

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


TOPlist