6. Čakra – TŘETÍ OKO

Zvláštní, energetické místo mezi naším obočím, které je napojeno na hypofýzu – duchovní žlázu. V tomto centru úzce navazujeme na centra nižší. Pokud nezvládneme vývojové výzvy nižších čaker, nedostaneme přístup k akášistickým informacím.

Přirozeným vývojem se do této fáze dostáváme mezi 40-55 rokem, kdy opět můžeme pokračovat na své duchovní cestě… (Nově rodící se generace mají tuto oblast aktivní, jejich úkolem je naučit se přesně opačnému úkolu.

Starší generace dosahovala "osvícení" skrze pochopení svých nižších center, nové generace se budou učit své "osvícení" začlenit do hmoty a každodenního života).

Aktivace oblasti třetího oka nám otevírá přístup k intuici i k univerzální moudrosti.

Šestá čakra je odraz toho, zda umíme žít sami se sebou a zda náš život je odrazem naší duše. Pokud těchto kvalit nedosahujeme, je třeba zapátrat, ve kterých oblastech svého života zažíváme beznaděj. Ta často pramení z nezpracovaných témat 5 čakry, kdy nežijeme svůj život. Zde se navíc přidávají pocity beznaděje, které nám našeptávají, že nemáme dost sil na změny. Slyšíme-li volání naší duše, děláme rychlá a razantní rozhodnutí – ukončujeme nefunkční vztahy, měníme práci, stěhujeme se, měníme styl života. Jsme-li hluší, často ve svém nitru slyšíme odpovědi typu "to už nějak vydržím". Rezignace je uvíznutím v pocitech beznaděje, utrpení, depresích a vnitřní nerovnováze.

Třetí oko nás učí pokoře, propojuje oblasti mysli a srdce a tím nám uvolňuje mysl ze sevření ega.

 

Napsat komentář

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Letní bylinkaření na Šumavě

19.7. – 21. 7.2019

Bližší info zde ....


Poznávání "po šamansku"

aneb bylinkaření trochu jinak

1. -5. 5.2019

Bližší info zde ....


Rozvíjení intuice a komunikace s rostlinou

25 - 26.5.2019

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist