6. Čakra – TŘETÍ OKO

Zvláštní, energetické místo mezi naším obočím, které je napojeno na hypofýzu – duchovní žlázu. V tomto centru úzce navazujeme na centra nižší. Pokud nezvládneme vývojové výzvy nižších čaker, nedostaneme přístup k akášistickým informacím.

Přirozeným vývojem se do této fáze dostáváme mezi 40-55 rokem, kdy opět můžeme pokračovat na své duchovní cestě… (Nově rodící se generace mají tuto oblast aktivní, jejich úkolem je naučit se přesně opačnému úkolu.

Starší generace dosahovala „osvícení“ skrze pochopení svých nižších center, nové generace se budou učit své „osvícení“ začlenit do hmoty a každodenního života).

Aktivace oblasti třetího oka nám otevírá přístup k intuici i k univerzální moudrosti.

Šestá čakra je odraz toho, zda umíme žít sami se sebou a zda náš život je odrazem naší duše. Pokud těchto kvalit nedosahujeme, je třeba zapátrat, ve kterých oblastech svého života zažíváme beznaděj. Ta často pramení z nezpracovaných témat 5 čakry, kdy nežijeme svůj život. Zde se navíc přidávají pocity beznaděje, které nám našeptávají, že nemáme dost sil na změny. Slyšíme-li volání naší duše, děláme rychlá a razantní rozhodnutí – ukončujeme nefunkční vztahy, měníme práci, stěhujeme se, měníme styl života. Jsme-li hluší, často ve svém nitru slyšíme odpovědi typu „to už nějak vydržím“. Rezignace je uvíznutím v pocitech beznaděje, utrpení, depresích a vnitřní nerovnováze.

Třetí oko nás učí pokoře, propojuje oblasti mysli a srdce a tím nám uvolňuje mysl ze sevření ega.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Bylinková škola

jaro 2020

Bližší info zde ....


Zimní konstelace Benešov

11.1.2020


Cesta k sebepoznání

19.1.2020

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

25.1.2020 Benešov

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


TOPlist