Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

1. Čakra – matka ZEMĚ

První čakra je pro naše bytí na Zemi velice důležitá. Souvisí s naším příchodem na planetu Zemi a s přijetím svého bytí v této hmotné realitě.

Kořenová čakra vyjadřuje nejen i náš vztah k matce, ke všem ostatním ženám, ale i ke své vnitřní, ženské podstatě. Je to o našem zrození a o přijetí života.

Život každého z nás začíná vstupem na Zemi skrze naši pozemskou matku. Děloha matky nás vyživuje, ochraňuje a dává nám pocit naprostého bezpečí. Později se po Matce Zemi  pohybujeme, a díky její štědrosti dostáváme vše, co pro svůj život potřebujeme – teplo, potravu, přístřeší, vláhu, lásku,…

Naše první – kořenová čakra vyjadřuje, jak zrození na Zemi přijímáme. Odráží se to ve vztahu ke svému vlastnímu tělu, skrze které se můžeme projevovat a ve vztahu k nejbližším lidem – k otci i matce.

Je to naše první lekce, kterou si ve svém životě prožitkem osvojíme.

Je to velké téma, které, když je nepochopeno, neprožito a nezpracováno, tvoří bloky, které si pak neseme po celý život.

Toto téma, kterým si každý z nás musí projít, se jmenuje DŮVĚRA. Jako malé děti se učíme, jaké pocity máme, když nás rodiče obklopují pozorností, bezpečím a láskou. Později se téma důvěry obohatí i o zkušenost s ostatními lidmi – prarodiči, vrstevníky, učiteli, sourozenci,…

Tak, jak dítě zvládne, či nezvládne důvěru v sebe, tak později zpracovává i důvěru ke druhým lidem.

Témata důvěry dítě zpracovává od svého narození do 6 ti let. Jsou-li v jeho životě okolnosti, které mu nedovolí zažít důvěru, zažívá trauma, které si nese celý život.

4 rok našeho života je o rozvoji pocitu „zdravého Já“ – učíme se aktivitě, učíme se vyjadřovat svou kreativitu a zažíváme, jaký pocit je, když přijímáme svou zodpovědnost.

Mezi 5-6 rokem života se dítě učí poznávat svět mimo rodinu. Procházíme odděleností a samostatností, ale zároveň i zažíváme, jaké to je, když se vracíme do známého prostředí a bezpečí k milujícím rodičům.

Nedovolíme-li dětem zkoumat vnější svět, zažívá pocity opuštěnosti a strach z objevování nových věcí. Nezvládnutí tématu tohoto období se později odráží v naší nerozhodnosti.

Jak léčit bloky v 1 čakře?

Je důležité zpětně zpracovat svůj pocit důvěry ke druhým lidem. Pocit důvěry v sebe sama, vztah ke svému vlastnímu tělu, vztah k přírodě a spojení s naším božským ženstvím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Tip na vánoční dárek

kniha

Putování do říše rostlin I.


Bylinková škola

jaro 2020

Bližší info zde ....


Zimní konstelace Benešov

11.1.2020


Cesta k sebepoznání

19.1.2020

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

25.1.2020 Benešov

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


TOPlist