Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Příčiny nemocí – /díl 4. – Proč hledat příčiny?/

Skutečně pomáhají psychické příčiny nemocí k pochopení a uzdravení?

V literatuře či na webech nalezneme mnohá vysvětlení, týkající se příčin nemocí.

Je mnoho autorů, channelingů, osvícených duší, duchovních učitelů či vyvolených, bylo napsáno na toto téma mnoho knih. A přestože známe příčiny našich nemocí, úplné uzdravení se nedostavuje.

Trápí-li nás nějaký problém a hledáme jeho skutečnou příčinu vně sebe (tím myslím rady autorů knih), setkáme se s různými interpretacemi.

Jako příklad uvedu nemoc – cukrovku – o které se všichni domnívají, že je tzv. „genetická“.

Nejstarší literatura, která zde byla dostání – Louise L. Hay řadí cukrovku k nemocem ze smutku, zatvrzelosti a touze ovládat druhé.

Dr. Hamer vnímá nemoc jako konflikt hnusu. Cosi, co se mi hnusí a mám z toho strach.

 

Avenna dává příčinu neschopnosti radovat se ze života, ale také nevděčnosti a neschopnosti přijímat dárky.

K. Tepperwein píše, že neumíme přijímat sladké stránky svého života, lásku a prožitky, protože se domníváme, že si to nezasloužíme.

Všechny tyto rady mají společné, hluboté téma, které autoři stručně charakterizovali tak, jak to vnímají. Otázka, kterou bychom si mohli položit je – prožil skutečně autor tuto nemoc? Ví jak se v ní člověk cítí?

Každý z nás má svou cestu, po které kráčí a každá nemoc je vzkazem jeho duše, aby se zastavil a napravil to, co není v harmonii s jeho vývojem. Pokud tento hlas slyšíme, začínáme hledat. Zprvu hledáme v knihách, posléze pochopíme, že skutečně najít – znamená obrátit se do svého nitra.

Najít příčinu své nemoci, znamená hledat na své cestě. Názory a domněnky ostatních ponechme jejim autorům. Jsou cenné v tom, že jejich příklad nám dává sílu zvládnout podobné v našem životě.

Za celou dobu mé praxe nebyl ani jeden životní příběh mých klientů stejný. Objevovala se tam celá řada shodných rysů, ale vjem konkrétního klienta byl vždy originální. Tak, jak vnímáme sebe, rodinu, okolí, společnost, jaké máme nastavené vzorce myšlení, tak chápeme, či nechápeme příčiny dějů, ve kterých se ocitáme. A toto pochopení příčiny dovolí pak tělu nastoupit cestu uzdravování.

Příběh paní Aleny, 48 let – hledání příčiny diabetu.

Téma: Všechny ženy v naší rodině mají cukrovku, babička z matčiny strany, moje maminka mi vyprávěla, že onemocněla ve 45 letech a já vlastně také…..

A zde se před námi otevírá příběh…… Jednu z Aleniných ženských předků vidíme v jakési osadě, která je napadena. Muži jsou zabiti, děti odvlečeny, ženy znásilněny a většina zabita. Žena, která nás zajímá se probouzí z bezvědomí. V šoku bloudí osadou, která ještě doutná. Snaží se křísit mrtvé, všude je prázdno, ticho a pach krve. Pak si všimne svých roztrhaných šatů, krvavých škrábanců a modřiny. Bolest, kterou zažívá je mnohem intenzivnější nežli ta fyzická. Je plna žalu, smutku, pocitu bezmoci, nenávisti, zloby i vzteku. Přišla o vše, o muže, o děti, o střechu nad hlavou, její život najednou ztratil smysl. ……příběh pokračuje, žena, která přežila, má před sebou další těžký úkol, brzy bude zima a ona si musí udělat zásobu jídla a postarat se o přístřeší. Dře od rána do noci, aby fyzickým vyčerpáním zapomněla na bolest…… za několik týdnů zjistí, že je těhotná. Odhadujeme její věk, přibližně ve svých 45 letech, počátkem léta, přivedla na svět dceru. Vnímáme její pocity – mateřský pud ji nutí své dítě milovat, na druhé straně, každý pohled na nevinnou dětskou tvář ji vrací ve vzpomínkách a probouzí se v ní laviny hnusu ze zneužití, na které se snažila zapomenout. S těmito pocity žena vychovává svou dceru…..

Paní Alena poté přiznala, se má problémy sexuálního charakteru, a v podstatě všechny její hluboké pocity jsou totožné s prožitky a pocity ženy, která mám dovolila nahlédnout do jejího příběhu…..

Tyto pocity, které se v rodinách předávají stejně tak jako geny, jsou spouštěčem nemocí ….. Zdánlivě bychom mohli říci, že se to paní Aleny netýkalo. Její nevědomí, napojené na energetické pole rodiny však stále zažívalo tuto bolest. Jakoby osud té ženy žil ve všech potomcích po ženské linii a nedovoloval jim osvobodit se. A její bol byl zároveň i nevědomým bolem všech žen….

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.


Bylinková škola

jaro 2020

Bližší info zde ....


Cesta k sebepoznání

26.1.2020

Bližší info zde ....


Triturace - Magnetit

1.2.2020

Bližší info zde ....


Konstelace

1.3.2020

Bližší info zde ....


Velké konstelace

4-5.4.2020

Bližší info zde ....


Šamanská pouť do vlastního nitra

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


TOPlist