Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Šamanská cesta za zlatobýlem

Už jste si povídali se svými bylinkami?

V šamanských kulturách zná každý své „zvíře síly“, které je jeho průvodcem a ochráncem v tomto fyzickém světě. Dodává nám sílu zvládat překážky a ukazuje nám, kudy se mají ubírat naše kroky. Potkat svého spojence z této říše je neskutečně silným a nepřenosným zážitkem. V tento okamžik jsou překonána všechna naše očekávání i fantazie. To, co lze zažít „sestupem do spodního světa“ dokáže změnit během 30 minut celý náš život i jeho vnímání.

Vrátím se ale zpět k bylinkám. Stejně tak, jako pomocník ze zvířecí říše, je nám Stvořitelem nabídnut mocný pomocník za světa rostlin.

Můžete se setkat s duchem mohutného, rozložitého a majestátného stoletého dubu i s nepatrnou éterickou květinkou, která se schovává v houští.

Jak svou bylinku, která bude umět zharmonizovat celé naše tělo nalézt?

Existuje několik způsobů. Pravděpodobně to bude bylinka, jejíž přítomnost vnímáte celý váš život. Rozhlédněte se a zavzpomínejte…..

Když jsem byla malá, jezdívala jsem s rodiči do malé chatičky bez vody a bez elektriky, která byla na okraj lesa. Večer všude poletovaly světlušky, les nad chatkou byl temný a strašidelný a louka pod ním byla plná vysokých květin. Ráno, když sluníčko probudilo zlatavé květy těch kytiček, slétli se z okolí motýli, včelky, čmeláci a další hmyz. Jako děti jsme měly v květinové louce labyrint – vyšlapané cestičky a domečky, ve kterých jsme si hrály od rána do večera.

U nás zlaté vysoké kytky nerostly.  O několik let později, když jsem krajem projížděla, vídala jsem tyto květiny v zahrádkách u starých roubenek. Vzpomínka vždy pohladila moji duši ……

Setkání s duchem bylinky bývá pro mnohé zajímavým poznatkem. Já upřednostňuji šamanskou cestu, kterou otevírá zvuk bubnů a vůně posvátných bylinek…….

Můj příběh ze setkání s duchem rostliny:

Při jedné z mých šamanských cest jsem se ocitla na louce – plné zlatých květin. V tom samém okamžiku jsem paralelně viděla labyrint, kde jsem se jako malá schovávala, slyšela jsem snad i bzukot včel a cítila tu starou, známou vůni…

Přistoupila jsem k jedné té vysoké květině a udivena jí říkám – „ty jsi bylina“?

Stále jsem tomu nemohla uvěřit. Vzala jsem do dlaní zlatavý květ plný pylu, pohladila jsem jemně chlupaté lístky….

Měla jsem u toho pocit, jako kdyby mě ta květina chtěla do sebe vtáhnout. Zeptala jsem se jí, jestli je ta, kterou hledám a jak by mi mohla pomoci. A ona se mi před očima proměnila v královnu s bohatými zlatými, dlouhými vlasy, připomínající její květy. Seděla na trůnu v šatech, sešitých neviditelnou nití z lístků. Kolem trůnu seděla spousta malých dětiček se zlatavými vlásky, které pouštěly po vodě lístky.

Zahlédla jsem i vítr, v jehož rytmu se sotva viditelně pohupovaly v doprovodu hudby, kterou jsem nikdy neslyšela. Připomínalo mi to zvuk, který rostlina vydává, když rozkvétá.

Královna mi pokynula a já přistoupila k trůnu. Vstala a její šaty se vlnily, jako listy se kterými si vánek pohrává, bohaté kadeře vlasů jí zdobily pracovité včelky…..připadala jsem si jako Alenka v říši divu, ale vše tam bylo tak reálné….

Královna se otočila a před mým zrakem se objevil lán známých květin. Nemluvila. Přesto jsem věděla co mi říká, aniž bych to tenkrát chápala. Ukázala mi řadu žen…poznala jsem moji matku, babičku – její matku a ještě některé ženy, které jsem nikdy nepotkala, které však patřily k mým předkům. Kéž bych tenkrát chápala souvislosti, které mi ukázala.

Královna zvedla ruku a v tu chvíli se z lánu uvolnila jedna rostlinka, kterou uchopila a přiložila k mé páteři a snad telepaticky mi sdělila větu, kterou si pamatuji dodnes.

„Vezmi z darů mých, ulehčí tobě i ženám tvého rodu mnohá utrpení“.

A to bylo vše. Vrátila jsem se do této reality. Bylinka, která mě celý život provází, se jmenuje zlatobýl. Mému oku je velmi milá, mé chuti lahodná a dnes mohu říci, že tělu velice prospěšná.

Celý zážitek z cesty a setkání bylo tak skutečné, že nelze pochybovat o jeho pravosti. Události a děje z života mého i z rodu, ze kterého pocházím, jen dokazují skutečnost a pravdivost královniných slov.

Postupem času jsem v konstelacích viděla události, na které mě královna upozorňovala. Když onemocněly srdci mému blízké ženy, které velice brzy zemřely ve velkém utrpení na selhání ledvin, pochopila jsem, že tato cesta byla příležitostí a darem.

Nebudu to nazývat karmou, budu to nazývat darem, velkou milostí a prozřetelností, která řídí mé kroky. Bylinky, pokud jsou vhodně zvolené, mají skutečně kouzelnou moc. Ženy z mého rodu odmítaly vidět přírodu a necítily její otevřenou náruč. Podlehly klamu, že musí jen„dřít“ a uvěřily, že život je vůči nim nespravedlivý a těžký….. a on byl.  Odměnil je velkým utrpením a bolestí.

Bylinky nenahrazují kvalifikovanou péči lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Skupinové konstelace

17. 10. 2020 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Jestřábník

24. 10. 2020

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Dřín

31. 10. 2020

Bližší info zde ....


Třídenní cyklus Cesta k sebepoznání, aneb Putování labyrintem našeho života

18. 10. 2020

Bližší info zde ....


Skupinové konstelace

14. 11. 2020

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Verbena - Sporýš

28. 11. 2020

Bližší info zde ....


Zahájení čtyř-víkendového cyklu Bylinkové školy

6 - 7. 3. 2021

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačně; diskuzní skupině na FB

TOPlist