Posvátná spirála

od | O šamanismu

Stavba posvátného místa – spirály je starý, šamanský rituál. A protože spirituální práce ve spirále je velmi intenzivní a hluboká, rozhodla jsem se uprostřed zahrady „Starého Mlýna“ nalézt místo, na jehož střed celý den dopadají sluneční paprsky. V tomto místě dnes stojí spirála z kamenů, která byla za pomoci přátel stavěna s láskou a vědomím energetických sil, které později přivoláme a vdechneme jim život.

Spirálou jsme ukotvily v zahradě posvátnost prostoru, kde se prolínají dva protilehlé kužele – jedním proudí energie ze základny spirály směrem nahoru a druhým proudí energie vesmíru směrem dolů.

Kdo má dar zření, vidí dvě pyramidy, pojící se svými hroty, kterými neustále proudí zlatavo-perleťová energie. Je to symbol pra-základu a pra-původu, spojení pozemských sil s nebeskými silami, které spolu tančí ve spirále posvátného tance, a přesto si každá pamatuje rytmus svůj.

Spirála tak představuje cestu do našeho nitra, neboli našeho středu.

Vstoupíme levou nohou a pomaličku, krůček za krůčkem kráčíme vnější stranou spirály ke středu. Tato cesta je určena k odevzdání všeho, co naše mysl i naše duše nepotřebují. Ve středu spirály vzdáme dík Matce Zemi a Otci Vesmíru a věnujeme se krátké meditaci. Ze spirály vycházíme po vnitřní straně, v pravotočivém směru a nabíjíme se energií.

Čtěte dál…

Pin It on Pinterest