Pelyněk černobýl (Artemisia vulgaris)

od | Byliny jako vykuřovadla

Bylinku nalezneme v hojném množství na celém území ČR. Patří mezi nejstarší vykuřovadla a jeho tradice sahá až ke germánským a keltským tradicím, kde se používal k zahánění duchů, které škodily lidem.

– V léčitelství se pelyňkem vykuřuje zejména v ženském světě – k urychlení porodu a menstruace.

– V magickém světě se pelyněk používá pro své ochranné a očistné účinky – používá se v okamžicích, kdy lidská duše přichází na svět, nebo je třeba jí naopak doprovodit na svět onen. Stoupající dým z pelyňku pročistí cestu, aby žádný z démonů nemohl dušičku ohrozit.

– Další použití je možné při rituálech, k pročistění prostoru, ve kterém budeme pracovat (meditace, napojení a komunikace).

Jak správně pelyňkem vykuřovat?

Sběr provádíme uprostřed léta (červenec – srpen), těsně před nakvetením. Seřezáváme celé rostliny, ze kterých si můžeme vyrobit rituální svazky, nebo sušíme menší větvičky volně.

Vykuřování svazky – svazek na užším konci zapálíme a po rozhoření sfoukneme. Doutnajícím svazkem (nad miskou) obejdeme místnost, poté svazek položíme do misky a necháme dohořet. Po vykouření místnost rychle vyvětrejte.

Vykuřování větvičkami – v misce spalujeme jednotlivé větvičky, které zapalujeme plamenem svíce.

Čtěte dál…

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

Pin It on Pinterest