Osobní setkání

Tématické bylinkaření

Co je obsahem kurzu?

Tématické bylinkaření je průřez bylinkářským rokem, na jaře je to „Jarní bylinkaření“, vrchol léta oslavíme „Slunovratovým bylinkařením“ a v průběhu roku se můžeme setkávat při praktických minikurzech, ve kterých se budeme věnovat „Zpracování rostlin“ nebo některému ze zdravotních témat na „Cestě k uzdravení“.

Pro koho jsou tématické kurzy bylinkaření zaměřeny?

Pro začátečníky a mírně pokročilé (Jarní bylinkaření, Zpracování rostlin), pro pokročilé, kteří hledají v bylinkaření hlubší rozměry z oblasti energií, rituálů a šamanských praktik (Slunovratové bylinkaření) a pro ty, které se zajímají o své zdraví (Cesta k uzdravení).

Co se dozvíte?

V Jarním bylinkaření vás provedu jarní přírodou a jedlými bylinkami. Osaháme, očicháme, ochutnáme, posbíráme, zpracujeme. Domů si odnesete domácí bylinkový sirup, mast, tinkturu a spoustu dalších užitečných rad.

Slunovratové bylinkaření vás zavede do energií a rituálů, posbíráme si „devatero čarovného kvítí“, poděkujeme živlům, zažijete si šamanskou cestu a vyrobíte si čarovnou třezalkovou mast a Svatojánský olej.

Zpracování bylin vás přenese do alchymického světa, ve kterém se vyrábí voňavé bylinkové masti, tinktury, čajové směsi, sirupy, likéry nebo vína. Domů si odnesete dárek, spoustu nápadů a receptů.

Cesta k uzdravení vás provede mnoha tématy, které ovlivňují náš každodenní život a zdraví – strava, bylinky, změna ročních období, životní cykly, epigenetické vlivy, jóga, aj. 

Aktuální nabídka setkání

7

Pin It on Pinterest