Osobní setkání

Diagnostika a fytoterapie chorob vnitřního lékařství

O čem je diagnostika a fytoterapie?

Cyklus 5 víkendů, zaměřených na interní lékařství, ve kterém se budeme zabývat příznaky nemocí a jejich souvislostí podle elementů (diferenciální diagnostika za pomocí principů, které jsou obsaženy ve všech přírodních medicínách, zejm. TCM, ayurvédě, sestavování léčebných směsí pomocí západní a východní fototerapie).

Pro koho jsou určeny? 

Cyklus je určen pro ty, které mají základní znalosti používání bylin a principů TCM, ayurvédy, bylinkovou školu I. nebo mají znalost diagnostických metod (dg. jazyka, dotazováním, aj)

Co se dozvíte?

Příznaky a choroby rozdělíme do 5 okruhů podle patologie převládajícího elementu:

1. okruh (element ohně): Probereme následující obtíže – poruchy spánku, poruchy související se srdcem, emoční obtíže, ekzémy a dermatitidy.
2. okruh (element vody): Otoky, choroby kloubů a pohybového ústrojí, gynekologické výtoky a záněty, poruchy močení, stavy související s nedostatkem ledvinové energie (např. poruchy plodnosti)
3. (element země): poruchy trávícího ústrojí (zvracení, pálení žáhy, nechutenství, nauzea, průjmy, bolesti břicha, zácpa, apod.), únava
4. (element kov): kašel, dušnost, alergie, rýma, záněty dutin, chronické zahlenění, nachlazení
5. /element dřevo) bolesti hlavy a migrény, závratě a křeče, rizika mrtvice a stavy po prodělání mrtvice, poruchy pohybu energie a krve

U každého okruhu podrobně rozebereme situace (za pomocí různých diagnostických nástrojů), které vedou ke konkrétnímu problému. Pro každou situaci představíme kombinace bylin z TCM a západní herbaliistiky, využijeme znalosti z obou systémů, budeme diskutovat paralely a konkrétní případy z naší praxe.

Aktuální nabídka setkání

7

Pin It on Pinterest