Osobní setkání

Putování do říše rostlin tradičně i netradičně přímou zkušeností …

Konzultace

POPIS:

Poradenství životního stylu – ráda se s vámi setkám a společně se „podíváme“ na vaše potíže. (Z těch, které lze bylinkami úspěšně podpořit jsou: únava a celkové vyčerpání nervového systému, nespavost, hluboké smutky, posílení imunity a životní energie, nachlazení, kašle, potíže v oblasti gynekologické, trávící a vylučovací, bolesti hlavy, regulace tlaku, dlouhodobá zahlenění a další postcovidové stavy, …).

Popovídáme si, co lze podpořit úpravou stravy a co pomocí přírodních metod a preparátů.

Z našeho povídání sestavíme osobní bylinnou směs, vycházející z aktuálního stavu vašeho organismu (cca na 6 týdnů) a navrhnu vám několik dalších kroků, kterými podpoříme vaše zdraví (medicinální houby, homeopatika, Bachovy květové esence, masti, tinktury, koupele, úpravu stravy, …)

Co budete potřebovat?

Umět popsat to, co vás trápí a vědět, jaké léky či alternativní preparáty užíváte.

CENA:

30 min/250kč (plus cena za bylinky, event. další přípravky)

POUZE PO PŘEDCHOZÍM OBJEDNÁNÍ!

Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o osobní setkání, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz.

Konstelace

POPIS:

Konstelace rozestavuji skupinové, individuální nebo 3 denní cyklus „Cesta k sebepoznání“. (Individuální konstelace je pro ty, kterým jejich citlivé téma nedovolí účast ve skupině. Princip práce je podobný jako u konstelací skupinových – potlačené vzorce ukryté v nevědomí je třeba vynést do vědomí a pojmenovat je. Jinými slovy: Nahlédnout, pojmenovat, pochopit, přijmout, odpustit, propustit, uzdravit…)

LEKTOR:

Lenka Martanová

CENA:

– Individuální konstelace: 120 minut/2 000,- Kč
– Skupinové konstelace – rozestavení konstelace 1 800,- Kč (účast 500,-Kč)
– Cesta k sebepoznání (3 denní cyklus) : 1 den/1 500 Kč

DATUM:

– Individuální konstelace: aktuálně není vypsán žádný termín
– Skupinová konstelace: aktuálně není vypsán žádný termín
– Cesta k sebepoznání: aktuálně není vypsán žádný termín

Zjistit více  →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz nebo konstelaci, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Šamanské vnímání světa

Šamanismus je návratem k přirozenosti. Navázání kontaktu s přírodou, svojí podstatou, svojí duší. Hledání sebe sama skrze osobní prožitek…

POPIS:

Hledání silového zvířete – základy spojené s šamanským cestováním, setkání se silovým zvířetem, hledání záměru
Šamanské léčení – pokračování na šamanské cestě, tentokrát se budeme věnovat šamanskému léčení na úrovni fyzické i duševní (Pokračování základního kurzu hledání silového zvířete)
Šamanské bylinkaření – hledání cesty k duši rostliny. Komunikace a léčení s rostlinou, šamanské cesty, konstelační náhledy. (Vhodné pro hledače, které neuspokojují tradiční bylinkářské nauky).
Hledání vize, vnitřní síly – šamanské cestování, rozvoj intuice, hledání smyslu života, navázání kontaktu se svou podstatou – aneb kdo jsme a kam kráčíme…
Jak vykuřovat pomocí bylin a bylinných směsí – rituály pro zdraví fyzické i duševní, způsoby vykuřování, výroba vykuřovacího svazku

LEKTOR:

Lenka Martanová, MUDr. Erika Goetzová

CENA:

– Hledání silového zvířete a komunikace s ním, šamanské léčení, rituál vykuřování – 3 500,-
– Šamanské léčení – 1 500,-
– Šamanské bylinkaření – Šamanská cesta do říše říše medicinálních hub – 1500,-
– Hledání vize, vnitřní síly – Připravujeme
– Jak vykuřovat pomocí bylin a bylinných směsí – 1300,-

DATUM:

– Hledání silového zvířete a komunikace s ním, šamanské léčení, rituál vykuřování – aktuálně není vypsán žádný termín
– Šamanské léčení – aktuálně není vypsán žádný termín
– Šamanské bylinkaření – aktuálně není vypsán žádný termín
– Hledání vize, vnitřní síly – aktuálně není vypsán žádný termín
– Jak vykuřovat pomocí bylin a bylinných směsí – aktuálně není vypsán žádný termín

Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Bylinková škola I.-II.

POPIS:

Bylinková škola I. – cyklus 4 víkendů zaměřených na poznávání a zpracování bylin, základy diagnostických metod a rozvíjení intuice. (Dvě setkání se uskuteční v Benešově u Prahy, dvě na Šumavě – 10 km od Sušice).

1. Setkání bude zaměřeno na jarní jedlé byliny, povíme si o tom, jak zpracovávat květy, listy, natě, kořeny a plody, naučíte se vyrábět sirupy, tinktury a masti. Naučíte se základům diagnostiky s MUDr. E. Goetzovou.

2. Druhé setkání se uskuteční na Šumavě. Probereme si časně letní byliny a budeme se věnovat praxi – společně si uvaříme z bylinek oběd, založíme na sirup, tinkturu a mast. Společně vyrobíme z rostlinky, která nás zaujme homeopatikum a povíme si, které bylinky použít na konkrétní neduhy.

3. Třetí setkání se uskuteční opět na Šumavě. Probereme si mocné, letní byliny, které si i zpracujeme. Vyrazíme do chráněné zóny poznat vzácné druhy bylin. Budeme se učit na bylinky naciťovat a pracovat šamanským způsobem. Pokročíme v základech diagnostiky a začneme je praktikovat.

4. Poslední setkání bude o podzimních plodech a jejich zpracování, systematicky si bylinky rozdělíme do okruhů (např. bylinky na spaní, na trávení, na ledviny, aj.) a budeme praktikovat diagnostiku vč. sestavování bylinných kůr.

Zajímá vás podrobněji, co je obsahem bylinkové školy? Pusťte si zde krátké video, ve kterém jsou zodpovězeny všechny vaše otázky. A pokud budete mít jakékoliv další, napište mi je do e-mailu a já vám ráda odpovím.

Bylinková škola II. – cyklus 2 víkendů zaměřených na rozvíjení znalostí základního kurzu Bylinková škola I. První víkend se budeme zabývat kořeny a procvičíme se v diagnostice, druhý víkend bude o minerálech a medicinálních houbách. Budeme praktikovat, hledat příčiny, souvislosti a skládat bylinné kůry.

LEKTOR:

Lenka Martanová

ODBORNÝ PORADCE:

MUDr. Erika Goetzová

CENA:

– Bylinková škola I. – 15 500,- (+ 3 000 Kč za 2x pobyt na Šumavě)
– Bylinková škola II. – 3 000,- za jednu část (celkem 6 000,-)

DATUM:

Bylinková škola I. – Cyklus 4 setkání: aktuálně není vypsán žádný termín

(Pozor – nelze si objednat jednotlivé lekce!)

Bylinková škola II. – Cyklus 2 setkání: aktuálně není vypsán žádný termín 

(Pouze pro účastníky Bylinkové školy I.)

Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Propojení východní moudrosti a západního bylinkaření v pěti elementech

POPIS:

Cyklus 5 víkendů, zaměřených na interní lékařství (viz. kniha Propojení východní moudrosti a západního bylinkaření/Grada 2024), ve kterém se budeme zabývat příznaky nemocí a jejich souvislostí podle elementů (diferenciální diagnostika za pomocí principů, které jsou obsaženy ve všech přírodních medicínách, zejm. TCM, ayurvédě, sestavování léčebných směsí pomocí západní a východní fototerapie).

LEKTOR:

MUDr. Erika Goetzová, Lenka Martanová

CENA:

1 víkend/5 500 Kč (při platbě celého cyklu sleva 2 000 Kč)

DATUM:

Cyklus 5 víkendů pro rok 24/25:

19-29.10.2024, 23-24.11.2024, 18-19.1.2025, 15-16.2.2026, 15-16.3.2026
Výuka probíhá vždy od 9:00 – 13:00, pauza na oběd 1h, 14:00 – 18:00 (Benešov)

Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Tématické bylinkaření v praxi

POPIS:

Jak ošetřit jaterní potíže a nezpracované emoce s nimi spojené – Zajímá vás, jakými bylinkami ošetřit výše uvedené jaterní obrazy a jak zvládat nepříjemné emoční stavy? Chcete se naučit s pracovat s emocemi i jinak než bylinkami? Vyzkoušíte si různé techniky, jak tyto emoce zvědomovat, uvolňovat a/nebo jim předcházet. Každý účastník obdrží navíc nahrávku relaxace a bylinkový čaj na uvolnění jaterního napětí.

Jak ošetřit srdeční potíže a nezpracované emoce s nimi spojené – Zajímá vás, jakými bylinkami ošetřit své srdíčko, krev a emoce s ním spojené? Chcete se naučit s emocemi pracovat i jinak než bylinkami? Vyzkoušíte si různé techniky, jak emoce zvědomovat, uvolňovat a/nebo jim předcházet. Každý účastník obdrží navíc nahrávku relaxace a bylinkový čaj na podporu radosti a lehkosti srdce.

Jak ošetřit ledvinové potíže a nezpracované emoce s nimi spojené – Zajímá vás, jakými bylinkami posílit svou životní energii a ledviny? Jak zvládnout své strachy? Chcete se naučit s těmito emocemi pracovat i jinak než bylinkami? Vyzkoušíte si různé techniky, jak tyto emoce zvědomovat, uvolňovat a/nebo jim předcházet. Každý účastník obdrží navíc nahrávku relaxace a bylinkový čaj na posílení životní energie.

LEKTOR:

Lenka Martanová, Mgr. Svatava Dvořáčková

DATUM KONÁNÍ A CENA :

Semináře lze absolvovat jako cyklus se zvýhodněnou cenou 4200,- Kč, nebo po jednotlivých termínech za 1600,- Kč.

16.3. 2024 Jak ošetřit jaterní potíže a nezpracované emoce s nimi spojené
čas: 10:00 -18:00 (Benešov, místo konání upřesníme) 1600,-Kč

7.9. 2024 Jak ošetřit srdeční potíže a nezpracované emoce s nimi spojené
čas: 10.00 -18.00 (Benešov, místo konání upřesníme) 1600,- Kč

3.11. 2024 Jak ošetřit ledvinové potíže a nezpracované emoce s nimi spojené
čas: 10.00 -18.00 (Benešov, místo konání upřesníme) 1600,- Kč

Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Poznávací procházky

POPIS:

Poznávací procházka zahradami Botanicusu v Ostré/Lab. s výkladem, jak zpracovávat a používat bylinky v tradičním lidovém léčitelství a TCM.

LEKTOR:

Lenka Martanová (západní bylinky), MUDr. Erika Goetzová (východní bylinky)

CENA:

Vstupné + 300,- (absolventi online Bylinkové školy pouze za cenu vstupného)

DATUM:

Aktuálně není vypsán žádný termín 

Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Putování do říše rostlin

POPIS:

Jednodenní setkání s jednou bylinkou, kterou si prostudujeme ze všech úhlů pohledu, vč. osobního zážitku ze šamanské cesty. (Vhodné pro absolventy Bylinkové školy)

LEKTOR:

Lenka Martanová 

ODBORNÝ PORADCE:

MUDr. Erika Goetzová

CENA:

1300,-

DATUM:

Aktuálně není vypsán žádný termín 
Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Základy diagnostiky

POPIS:

Diagnostika z jazyka – Jednodenní praktické setkání zaměřené na staré učení – odečítání diagnostiky z jazyka. Odečtem lze zjistit momentální i dlouhodobý stav organismu, který vám pomůže ke každodenní úpravě životosprávy, ale i ošetření vnitřních orgánů, které se zobrazují v disharmonii. (Tato metoda je používána lékaři Staré Číny, donedávna sloužila i k internímu vyšetření praktického lékaře). Vhodné pro absolventy diagnostických kurzů.

Diagnostika prostřednictvím čínské astrologie – Kmeny – Staré čínské učení předávané ústní formou. Kmen, rok narození, udává typ osobnosti, jeho projev i sklon k určitým vzorcům, které ovlivňují mj. i zdravotní stav. Metoda je vhodná k doplnění individuální diagnostiky ale i k pochopení sebe sama nebo lidí žijících v blízkém okolí. Vhodné pro absolventy diagnostických kurzů.

LEKTOR:

MUDr. Erika Goetzová (dlouholetý praktik TCM)

CENA:

– Diagnostika z jazyka – 1 500,- Kč (absolventi diagnostických kurzů 1 300,- Kč)
– Diagnostika prostřednictvím čínské astrologie – Kmeny, 1500,- Kč (absolventi diagnostických kurzů 1 300,- Kč)

DATUM:

– Diagnostika z jazyka – 27.1.2024 čas: 9:00-18:00 (Benešov, K Tužince 2357)
– Diagnostika prostřednictvím čínské astrologie – Kmeny – 28.1.2024 čas: 9:00-18:00 (Benešov, K Tužince 2357)

Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Kazuistiky

POPIS:

Přijďte se zúčastnit diskuze nad jedním zdravotním tématem (diagnózou), kterou budeme rozebírat ze všech úhlů pohledu. Zmíníme způsoby jak nejlépe navodit rovnováhu, budeme pátrat po možnostech, propojíme východní i západní herbalistiku, ale i další metody,…

LEKTOR:

Lenka Martanová

ODBORNÝ PORADCE:

MUDr. Erika Goetzová

CENA:

Připravujeme

DATUM:

Aktuálně není vypsán žádný termín 

Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Homeopatické experimenty

POPIS:

Homeopatický experiment („triturace“) je název pro alchymický proces, dle principů lékaře, alchymisty a astrologa Paracelsa (16.stol.). O propracování a rozšíření homeopatie tak, jak ji známe dnes, se zasloužil lékař CH.F.S.Hahnemann (otec homeopatie), který zastával názor, že „každý lékař by si měl své léky vyrábět sám“.

Homeopatický pokus je prováděn tradiční metodou ředění substance v třecí misce. Nosič informace je sacharum lactis (čistý mléčný cukr). Vše prožité během experimentu odráží energii triturované substance tak, jak rezonuje s námi lidmi. Člověk nacházející se v situaci podobné té, jež jsme prožili během triturace, může vytvořený lék použít dle pravidla: léčíme podobné podobným – similia similibus curantur (přístup k léčbě formulovaný Hippokratem, Paracelsem, Hahnemannem).

LEKTOR:

Lenka Martanová

ODBORNÝ PORADCE:

MUDr. Erika Goetzová

CENA:

Seminář 9:00 – 17:00 (1 500,- Kč)
Seminář 13:00 – 18:00 (500,- Kč)

DATUM A TÉMA:

10.2.2024 Homeopatické shrnutí z triturací (r.2022-2023), čas: 9:00 – 17:00 (Benešov, K Tužince 2357) – 1500,- Kč
24.3.2024 Medicinální houby – Březovník, čas: 13:00 – 18:00 (Benešov, K Tužince 2357) – 500,- Kč
16.6. 2024 Medicinální houby – Reishi (Lesklokorka lesklá), čas: 13:00 – 18:00 (Benešov, K Tužince 2357) – 500,- Kč
Zjistit více →

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

Čínská astrologie

TÉMA:

Kmeny

LEKTOR:

MUDr. Erika Goetzová

CENA:

2 000,-

DATUM:

Aktuálně není vypsán žádný termín

Přihláška

Pokud máte zájem o kurz, napište mi na bylinky@bylinkyproradost.cz. Nezapomeňte napsat přesný název kurzu a datum jeho konání.

motto

„Jen cesta vnitřního prožitku posouvá naši duši a rozvíjí naše srdce  k vnímání bezpodmínečné lásky“.

Pin It on Pinterest