Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

OPRUZENINY U MALÝCH DĚTÍ

Opruzeniny vznikají podrážděním kůže z potu, stolice a moči děťátka. (Pokud opruzeninami  vaše ratolest trpí, nejprve se podívejte do svého jídelníčku a odstraňte z něho vše, co by mohlo  působit dráždivě. Vaši stravu přebírá kojenec skrze mateřské mléko.

Opruzeniny se tvoří v kožních záhybech. Postižená kůže je červená, mokvá, pálí a bolí, někdy se objeví i drobné pupínky.

Některé opruzeniny vznikají i třením jednorázových plen, které spolu s potem, močí a stolicí bývají často napadány bakteriemi a plísněmi.

Důležité je časté přebalování, hygiena a v nejednom případě to znamená i vyloučit chemické šampony, krémy a vlhčené kapesníčky.

Bylinky na opruzeniny: Nej.. ze všech je bylinka, která se jmenuje řepík lékařský.

Odvar na omývání opruzenin: 1 polévkovou lžíci sušeného řepíku nechte 2 min přejít varem ve 300ml vody a poté nechejte ještě 15 minut luhovat. Sceďte a omývejte postižená místa. (toto množství můžete děťátku přilít i do večerní koupele).

Řepíková mast na potírání opruzenin: Mast si můžete vyrobit z čerstvého nebo sušeného řepíku. Jako základ použijte kokosový tuk /nebude děťátku vadit/. Rozehřejte trochu kokosového tuku a přidejte tolik bylinek, aby byly pod hladinou tuku. Udržujte při 80 stupních 15 minut, poté odstavte a nechejte do druhého dne. Druhý den rozehřejte a přeceďte přes plátěný hadřík. Přidejte cca 3% včelího vosku a míchejte do rozpuštění.  Nalijte do kelímku a uschovejte v chladu. Potírejte vždy, když děťátko přebalujete, po důkladném omytí.

Měsíčková mast na potírání opruzenin: Mast si můžete vyrobit z čerstvého nebo sušeného měsíčku. Jako základ použijte kokosový tuk /nebude děťátku vadit/. Rozehřejte trochu kokosového tuku a přidejte tolik bylinek, aby byly pod hladinou tuku. Udržujte při 80 stupních 15 minut, poté odstavte a nechejte do druhého dne. Druhý den rozehřejte a přeceďte přes plátěný hadřík. Přidejte cca 3% včelího vosku a míchejte do rozpuštění. Nalijte do kelímku a uschovejte v chladu. Potírejte vždy, když děťátko přebalujete, po důkladném omytí.

Ostatní babské rady:

Potřete postižené místo koloidním stříbrem  – působí protizánětlivě a antibakteriálně. Nechejte zaschnout. Poté namažte mastí z řepíku nebo měsíčku.

Bylinky nenahrazují kvalifikovanou léčbu lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Novoroční triturace posvátného JMELÍ

10.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Koření v léčitelské praxi

23.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností Triturace KŘIŠŤÁLU

24.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola II. DIAGNOSTIKA

6-7.2.2021 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola I.

Zahájení 27-28.2.2021

Bližší info zde ....


Najdete nás na Facebooku

TOPlist