Lenka Martanová

O mně

Moje cesta

Od dětství mně lákal tajemný svět rostlin a bylinkářské umění babek kořenářek. Toužila jsem po tom, stát se jednou z nich.

V historii rodu jsem marně pátrala po osobě, která by se léčitelským uměním zaobírala a na jejíž tradici bych mohla navázat.

Rozhodla jsem se jít vlastní cestou a mé „rozvzpomínání se“, mi umožnilo nahlédnout na mnohé životy, ve kterých si má duše zvolila povolání chrámového lékaře, felčara, dvorního lékaře, vědce nebo šamana.

Mýma rukama procházely stovky knih, z nichž některé byly i dílem mým. 

Moje začátky

Najednou jsem byla na vše sama. Jen já a volání mojí duše. V antikvariátech jsem sháněla knihy o bylinkách, učila jsem se botaniku, hledala jsem propojení v meditacích, józe, filozofii, buddhismu, taoismu.

Neodradilo mě ani období, ve kterém jsem studovala chemii a ekonomii.

Neustálé vzdělávání

Před 30 lety (z dnešního pohledu se to zdá být hooodně dávno), když se otevřely možnosti studia jsem začala navštěvovat tématické kurzy bylinkářů (P.Nohel, W.Grešík, M.Calábek, E.Havelka, R. Kindl, L. Kříž,..), studovala jsem filozofii a psychologii, šamanismus, samostudiem numerologii, hermetismus, taoismus, spisy Paracelsa, Dioscorida, sv. Hildegardy von Bingen. 

Potkala jsem se s několika, dnes již legendami (M a E. Tomášovi). V posledních letech se zabývám i homeopatií a čínskou herbalistikou a permakulturním způsobem života.

Současnost

Informace ze studií se jednoho dne začaly propojovat a světlo na konci tunelu rozzářila „šamanská cesta“, která mi díky osobnímu prožitku dovolila prožít mysterium propojení se se svou podstatou.

A pokud i vy cítíte, že se tento čas blíží, velice ráda se ujmu role průvodce. Osobní prožitek, kdy se setkáme se svou vlastní duší, za nás totiž nikdo neudělá.

Pin It on Pinterest