Od dětství jsem obdivovala bylinkářské umění a tak trošku mě mrzelo, že rodina, ve které jsem se narodila, nemá žádnou "bylinkářskou tradici", Nebyla tam babička, moudrá stařenka, která by rozuměla řeči ptáků, ševelení větru, uměla vyrábět různé lektvary, či mastičky. Na půdě nevisely voňavé svazečky bylinek s tajemnými nápisy, plátěné sáčky plné voňavé levandule a mateřídoušky. Nikde nebyly knihy psané starodávným písmem, plné tajemství.

Musela jsem začít sama, v antikvariátech jsem sháněla knihy o bylinkách a začala jsem si svůj vysněný svět bylinek přibližovat samostudiem. Neodradilo mě ani období, ve kterém jsem podlehla tlaku civilizace a začala studovat chemii a ekonomii. Část svého života jsem pak těmto oborům zasvětila, abych jednoho dne definitivně pochopila, že moje cesta vede jiným směrem.

Před 25 lety jsem začala navštěvovat tématicky zaměřené kurzy, seznámila jsem se i s řadou "bylinkářů", alternativních metod od masáží po regresní terapii. Nejvíce mou cestu ovlivnil šamanismus, osobní zážitek. Zkušenost se světem, který je běžnému zraku skryt. Komunikovala jsem s duchy stromů, bytosti rostlin mi ukazovaly svůj záměr, vedly mě cestou k pochopení, že to, co skutečné léčí, není chemický rozbor rostlin, ale jejich energie, která dává semínku vzklíčit a růst.

Posledních 10 let se zabývám bylinkařením, provádím osobní rozbory a konzultace na toto téma.

Založila jsem Bylinkovou školu a pořádám tématické bylinkové kurzy.

K bylinkaření patří i základní znalosti astrologie, které si můžete osvojit na www.astroklic.cz

 

Aktuální akce

Bylinková škola 2018

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....


Podzimní bylinková škola

na  „Starém mlýně“

zahajujeme

27.9. 2018

Bližší info pouze na emailu

bylinky@bylinkyproradost.czMáme kalendář 2018 :-)


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley