Malý bylinkový minikurz V.

První žlutavé květy říkají, že jaro už je v plné síle. Odráží v sobě sluneční paprsky a právě tato kvalita je obsažena v první bylince, kterou si dnes ukážeme.

PODBĚL KVĚT – země je ještě holá, když rozkvétají podběly. Kvítka, která ten den čerstvě nakvetou, uštipujeme kolem poledního a necháme je rychle uschnout. Nevěřte pověrám, že je nebezpečný, až karcinogenní. Sušením se tyto látky ztrácí. Kvítka můžeme použít do bylinkových čajů na nachlazení a na vykašlávání.

LIST MALINÍKU – jarní, první lístky jsou výtečné do všech čajíků, kterým zajistí příjemnou chuť a dodá tělu spoustu vitamínů. Sbírejte maliník k přírodě, bude mít větší sílu. Pro výraznější chuť ho před sušením potrhejte nebo postříhejte.

LIST JAHODNÍKU – pro list jahodníku platí totéž jako pro maliník. Oba působí lehce svíravou chutí, což je výborné na střevní záležitosti rychlejšího charakteru.

 

Bylinky, ani preparáty z nich, nenahrazují kvalifikovanou léčbu lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Podzimní Šamanské poznávání rostlin na "Starém mlýně"

spojené s křtem naší první knihy (Šumava)

1.11. – 3.11. 2019


Jak zpracovávat bylinky

aneb ZDRAVÁ RODINA 

16.11. 2019

jednodenní setkání (Benešov)Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist