Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

MALÝ BYLINKOVÝ MINIKURZ V.

První žlutavé květy říkají, že jaro už je v plné síle. Odráží v sobě sluneční paprsky a právě tato kvalita je obsažena v první bylince, kterou si dnes ukážeme.

PODBĚL KVĚT – země je ještě holá, když rozkvétají podběly. Kvítka, která ten den čerstvě nakvetou, uštipujeme kolem poledního a necháme je rychle uschnout. Nevěřte pověrám, že je nebezpečný, až karcinogenní. Sušením se tyto látky ztrácí. Kvítka můžeme použít do bylinkových čajů na nachlazení a na vykašlávání.

LIST MALINÍKU – jarní, první lístky jsou výtečné do všech čajíků, kterým zajistí příjemnou chuť a dodá tělu spoustu vitamínů. Sbírejte maliník k přírodě, bude mít větší sílu. Pro výraznější chuť ho před sušením potrhejte nebo postříhejte.

LIST JAHODNÍKU – pro list jahodníku platí totéž jako pro maliník. Oba působí lehce svíravou chutí, což je výborné na střevní záležitosti rychlejšího charakteru.

 

Bylinky, ani preparáty z nich, nenahrazují kvalifikovanou léčbu lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Letní bylinkaření na Starém mlýně

3. - 5. 7. 2020

Bližší info zde ....


Skupinové konstelace

25. 7. 2020 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola - zahájení

12 - 13. 9. 2020

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačně; diskuzní skupině na FB

TOPlist