Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

MALÝ BYLINKOVÝ MINIKURZ II.

Pokračujeme další trojicí jarních bylinek. Opět je můžete použít jako jarní potraviny, neboť jsou plné enzymů, chlorofylu, vitamínů a minerálů.

MEDVĚDÍ ČESNEK sbíráme do doby, nežli začne kvést. Pak jeho síla částečně přesídlí do květů a pomaličku  slábne a opět se stahuje do cibulek. „Medvídek“ není moc kvalitní sušený, vychutnejte si raději jeho čerstvé, aromatické lístky v polévkách, pomazánkách, s míchanými vajíčky a dalšími lahůdkami. A nezapomeňte zkusit výtečné pesto. Medvědí česnek je bylinka, která čistí cévy, snižuje vysoký tlak a hubí střevní parazity.

KOPŘIVA DVOUDOMÁ je známým jarním detoxikantem. Sbírejte pouze 4 vrchní lístky. Kopřivu konzumujte pouze vařenou, její kyseliny by mohly poškodit ledviny, které jsou po zimě oslabené.

HLUCHAVKA BÍLÁ  sbírají se buď bílé květy, nebo celá kvetoucí nať. Bylinka působí na střevní potíže, na cévy a žíly, gynekologické potíže (květ pak na bílé výtoky), mírně odvodňuje a můžete ji použít i do čajů na bronchitidu.

Více zkušeností s bylinkami nabízím na www.bylinkyproradost.cz v kurzech, v cyklu Bylinkové školy či při hlubších vhledech v kurzech s názvem Putování do říše rostlin.

S láskou Lenka

Bylinky, ani preparáty z nich, nenahrazují kvalifikovanou léčbu lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.


Bylinková škola

jaro 2020

Bližší info zde ....


Cesta k sebepoznání

26.1.2020

Bližší info zde ....


Triturace - Magnetit

1.2.2020

Bližší info zde ....


Konstelace

1.3.2020

Bližší info zde ....


Velké konstelace

4-5.4.2020

Bližší info zde ....


Šamanská pouť do vlastního nitra

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


TOPlist