Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Magie Luny a její kouzla v bylinkaření.

O tom, že Luna je mocná Bohyně, není pochyb.

Starořecké mýty se o ní zmiňují jako o bohyni Seléné. Jejím bratrem je samotný Hélios, bůh Slunce, se kterým obývá nebeskou klenbu již od počátků Země. Jejich úkolem je bdít nad dodržováním rovnováhy na planetě, v nás a všem živém či zdánlivě neživém.

Pohyb Bohyně nebeskou klenbou je věčným koloběhem ve smyslu možnosti růstu, zrání, plození i zániku.

A jak toto vše souvisí s bylinkařením?

Životní cykly ženy i celé přírody ovládá Luna. Proto ženy – čarodějky, intuitivní a moudré ženy,  znaly sílu bylin a pro určité účely se za nimi vydávaly v daných měsíčních fázích.

Od dob dávných bývaly vidět postavy žen – bylinkářek, kterak za svitu úplňkové Luny či sotva viditelného srpku měsíce v Novu, sbírají „čarodějné bejlí“.

Úplněk i Nov jsou známy svou magičností a vše co v tyto kouzelné noci podnikneme, bude se vyznačovat velkou silou a mocí.

Ženy – Bohyně, jejichž aury byly opředeny tajemstvím, které znaly jen ony a tajemná, oblohu osvěcující bílá Luna, věděly, že určité bylinky sbírané v tuto dobu, skrývají v sobě mocnou sílu.

Síla úplňku pozvedá i dokončuje. Je to doba pro sběr všeho, co dozrává.  Tmavé, jedovaté plody rulíku, ale i léčivé borůvky, plody černého rybízu nebo trnky. Všemu, co jest tmavé barvy i všemu, co dokončuje svůj cyklus, tomu stříbrná, chladná dáma propůjčuje nejvyšší sily.

Jeden měsíční cyklus života se završil – je vhodná doba i na dodělávání bylinkových tinktur, mastí, krémů, likéru, míchání čajových směsí, atd., které budou mít mimořádnou sílu, když navíc použijeme sílu záměru.

Tajemství v sobě skrývá i fáze měsíce, které říkáme Nov. Kdo se nebojí jít tmavou nocí s rýčem na kořeny, vybral si tu nejvhodnější dobu. Síla bylinky  po své denní pouti odpočívá schoulená v kořeni. Nevylekejte ji v té tmě tmoucí a šeptem vyslovte svou potřebu. Poté kořen opatrně vyryjte a schováni pod rouškou noci, za asistence tenkého stříbřitého srpku, kořen zpracujte. Vše musí býti hotové do úsvitu, aby se síla kořenů nevytratila s novým příchodem dne…..

Bylinky nenahrazují kvalifikovanou péči lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Skupinové konstelace

17. 10. 2020 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Jestřábník

24. 10. 2020

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Dřín

31. 10. 2020

Bližší info zde ....


Třídenní cyklus Cesta k sebepoznání, aneb Putování labyrintem našeho života

18. 10. 2020

Bližší info zde ....


Skupinové konstelace

14. 11. 2020

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Verbena - Sporýš

28. 11. 2020

Bližší info zde ....


Zahájení čtyř-víkendového cyklu Bylinkové školy

6 - 7. 3. 2021

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačně; diskuzní skupině na FB

TOPlist