Magie Luny a její kouzla v bylinkaření.

O tom, že Luna je mocná Bohyně, není pochyb.

Starořecké mýty se o ní zmiňují jako o bohyni Seléné. Jejím bratrem je samotný Hélios, bůh Slunce, se kterým obývá nebeskou klenbu již od počátků Země. Jejich úkolem je bdít nad dodržováním rovnováhy na planetě, v nás a všem živém či zdánlivě neživém.

Pohyb Bohyně nebeskou klenbou je věčným koloběhem ve smyslu možnosti růstu, zrání, plození i zániku.

A jak toto vše souvisí s bylinkařením?

Životní cykly ženy i celé přírody ovládá Luna. Proto ženy – čarodějky, intuitivní a moudré ženy,  znaly sílu bylin a pro určité účely se za nimi vydávaly v daných měsíčních fázích.

Od dob dávných bývaly vidět postavy žen – bylinkářek, kterak za svitu úplňkové Luny či sotva viditelného srpku měsíce v Novu, sbírají „čarodějné bejlí“.

Úplněk i Nov jsou známy svou magičností a vše co v tyto kouzelné noci podnikneme, bude se vyznačovat velkou silou a mocí.

Ženy – Bohyně, jejichž aury byly opředeny tajemstvím, které znaly jen ony a tajemná, oblohu osvěcující bílá Luna, věděly, že určité bylinky sbírané v tuto dobu, skrývají v sobě mocnou sílu.

Síla úplňku pozvedá i dokončuje. Je to doba pro sběr všeho, co dozrává.  Tmavé, jedovaté plody rulíku, ale i léčivé borůvky, plody černého rybízu nebo trnky. Všemu, co jest tmavé barvy i všemu, co dokončuje svůj cyklus, tomu stříbrná, chladná dáma propůjčuje nejvyšší sily.

Jeden měsíční cyklus života se završil – je vhodná doba i na dodělávání bylinkových tinktur, mastí, krémů, likéru, míchání čajových směsí, atd., které budou mít mimořádnou sílu, když navíc použijeme sílu záměru.

Tajemství v sobě skrývá i fáze měsíce, které říkáme Nov. Kdo se nebojí jít tmavou nocí s rýčem na kořeny, vybral si tu nejvhodnější dobu. Síla bylinky  po své denní pouti odpočívá schoulená v kořeni. Nevylekejte ji v té tmě tmoucí a šeptem vyslovte svou potřebu. Poté kořen opatrně vyryjte a schováni pod rouškou noci, za asistence tenkého stříbřitého srpku, kořen zpracujte. Vše musí býti hotové do úsvitu, aby se síla kořenů nevytratila s novým příchodem dne…..

Bylinky nenahrazují kvalifikovanou péči lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Podzimní Šamanské poznávání rostlin na "Starém mlýně"

spojené s křtem naší první knihy (Šumava)

1.11. – 3.11. 2019


Jak zpracovávat bylinky

aneb ZDRAVÁ RODINA 

16.11. 2019

jednodenní setkání (Benešov)Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist