Magie bylin

1 2 3 5

Magie bylin

Magie je každodenní součástí našeho života. Pokud budeme dodržovat čistotu svých myšlenek, není třeba se ničeho obávat. Magické rituály jsou ve své podstatě uměním. Vyžadují znalosti nejen bylin, ale i zákonitostí příčin a následku. Schopnosti jsou ukryté v každém z nás a je otázkou času, kdy je probudíme a jako sílu jim propůjčíme.

Práce s bylinkami má mnoho úrovní a energie bylin je mocná síla, která s láskou nasměrována k cíli může zapůsobit pro nezúčastněné jako zázrak.

Rostliny jsou naši pomocníci, pomáhají uzdravovat, ochraňovat, očišťovat, posilovat, přivolávat, podporovat, povznášet….

Nejvíce bylinek patří ke skupině ochranných – ochraňují toho, kdo je při sobě nosí před útoky na psychické i na fyzické úrovni. Chrání před úrazy, zlými duchy, před uhranutím či prokletím. Princip tohoto působení je v tom, že síla myšlenky a aura rostliny utvoří energetický štít, který nedovolí určitým energiím prostoupit.

Další skupinu tvoří bylinky přivolávací – přivolávají do našeho života osoby i věci. Lze je použít od přivolání lásky až po přivolání peněz, štěstí, zdraví a prorockých snů.

Bylinky nenahrazují kvalifikovanou péči lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Kopřiva dvoudomá – Urtica dioica

Lidové názvy – žahavka, žihavka, žihlava, pokřiva, prhlava.

Kopřiva se v rostlinné magii používá jako ochranný prostředek, léčivý prostředek a mocný exorcistický prostředek. Je ale i bylinkou smyslnosti.

Číst dále

Šanta kočičí – Nepeta cataria

Lidové názvy – kočičí marulka, kočičí máta, ožanka, kocúrnik, dunda kočičí.

Šanta se využívala k přivolání lásky, k udržení krásy, k přivolání štěstí, k věštění a na kočičí kouzla.

  • Darujete-li kočce šantu, vytvoří se mezi vámi pevné pouto.
  • Jako amulet s růžovými květy se používá na přivolání lásky.
  • Vysazení kolem domu přitahuje dobré duchy a štěstí.
  • Vylisované listy ze šanty kočičí se používají jako záložky v čarodějných knihách.
  • Máte-li pocit, že někdo proti vám posílá kouzla, rozložte šantu kolem žluté svíce a v úterý ji zapalte. Ihned budete vědět, kdo to je.

Bylinky nenahrazují kvalifikovanou péči lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Šalvěj lékařská – Salvia officinalis

Z lidových názvů určitě znáte dnes již legendární odvar z babského ucha. Dalších ze zajímavých názvů je cigánovy gatě, vlčí chvost, smrtky. U této rostlinky bych moc ráda věděla, jak tyto názvy vznikaly!

Co se týče magie, šalvěj je nositelkou věčného života, symbolem dlouhověkosti, chrání a s jejím čarováním se splní prý každé přání.

Číst dále

1 2 3 5
Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Podzimní Šamanské poznávání rostlin na "Starém mlýně"

spojené s křtem naší první knihy (Šumava)

1.11. – 3.11. 2019


Jak zpracovávat bylinky

aneb ZDRAVÁ RODINA 

16.11. 2019

jednodenní setkání (Benešov)Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist