MAGIE BYLIN – DIVIZNA

Když nahlédneme do rostlinné magie, dají nám smysl i další její názvy – císařská svíce, královská svíce, psí ocas, svícen, ločidlo, Petrova hůl, děvina, děvizna ….

Majestátná bylinka, která byla zárukou ochrany, navrácení zdraví, ochrany spánku i přivolání lásky.

Bylinka ohnivé podstaty, která nošena v sáčku, posilovala odvahu a zaháněla divoká zvířata. Její síla odháněla temné síly i démony. Dříve si diviznu lidé vysazovali do svých zahrádek, aby byl jejich prostor požehnán a ochráněn před magickými vlivy a démony. Sušené lodyhy byly zavěšovány nad okna i dveře ve stavení, aby z domu vypuzovala vše zlé a temné.

Usušené květy divizen se v malých pytlíčcích zašívaly do polštářů, aby spící děti chránily před nočními můrami a usušené diviznové listy se vkládaly do bot na ochranu před nachlazením.

Pokud některý člen rodiny ochořel, bylo nutno najít v přírodě diviznu a provést rituál, který spočíval v prosbách za uzdravení a v nalomení stvolu.

V magii se používaly sušené květy i celé lodyhy, které se sbíraly v době letního Slunovratu. Lodyhy se později máčely do vosku a zapalovaly při pohřbech nebo při slavnostních příležitostech. Sušené květy divizen se vhazovaly do ohně jako obětina Bohům.

Květy tvoří součást mých oblíbených, vykuřovacích směsí, které používám k harmonizaci zdraví i harmonizaci energií v domě. Napomáhají rozvíjet dar jasnovidění a pomáhají při věšteckých rituálech zaměřujících se na pohled do budoucna.

Sušené listí z divizny se používá jako náhražka hřbitovního prachu k očistným rituálům.

Bylinky nenahrazují kvalifikovanou péči lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Podzimní Šamanské poznávání rostlin na "Starém mlýně"

spojené s křtem naší první knihy (Šumava)

1.11. – 3.11. 2019


Jak zpracovávat bylinky

aneb ZDRAVÁ RODINA 

16.11. 2019

jednodenní setkání (Benešov)Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist