MAGIE BYLIN – DIVIZNA

Když nahlédneme do rostlinné magie, dají nám smysl i další její názvy – císařská svíce, královská svíce, psí ocas, svícen, ločidlo, Petrova hůl, děvina, děvizna ….

Majestátná bylinka, která byla zárukou ochrany, navrácení zdraví, ochrany spánku i přivolání lásky.

Bylinka ohnivé podstaty, která nošena v sáčku, posilovala odvahu a zaháněla divoká zvířata. Její síla odháněla temné síly i démony. Dříve si diviznu lidé vysazovali do svých zahrádek, aby byl jejich prostor požehnán a ochráněn před magickými vlivy a démony. Sušené lodyhy byly zavěšovány nad okna i dveře ve stavení, aby z domu vypuzovala vše zlé a temné.

Usušené květy divizen se v malých pytlíčcích zašívaly do polštářů, aby spící děti chránily před nočními můrami a usušené diviznové listy se vkládaly do bot na ochranu před nachlazením.

Pokud některý člen rodiny ochořel, bylo nutno najít v přírodě diviznu a provést rituál, který spočíval v prosbách za uzdravení a v nalomení stvolu.

V magii se používaly sušené květy i celé lodyhy, které se sbíraly v době letního Slunovratu. Lodyhy se později máčely do vosku a zapalovaly při pohřbech nebo při slavnostních příležitostech. Sušené květy divizen se vhazovaly do ohně jako obětina Bohům.

Květy tvoří součást mých oblíbených, vykuřovacích směsí, které používám k harmonizaci zdraví i harmonizaci energií v domě. Napomáhají rozvíjet dar jasnovidění a pomáhají při věšteckých rituálech zaměřujících se na pohled do budoucna.

Sušené listí z divizny se používá jako náhražka hřbitovního prachu k očistným rituálům.

Bylinky nenahrazují kvalifikovanou péči lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Aktuální akce

Bylinková škola 2018

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....


Podzimní bylinková škola

na  „Starém mlýně“

zahajujeme

27.9. 2018

Bližší info pouze na emailu

bylinky@bylinkyproradost.czMáme kalendář 2018 :-)


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley