MACA – Lepidium meyenii

Maca je u nás běžně k dostání ve formě prášku. Je to hormonální záležitost, kterou ocení nejvíce ti, kteří touží po potomstvu, dále diabetici, nemocní se štítnou žlázou i starší lidé, neboť vyrovnaný hormonální systém = svěžest, mládí, energie a pozitivní mysl.

Zájem o macu narůstá v posledních letech, i když Inkové kořenem léčili před 2000 lety. Válečníci konzumovali hlízu pro zvýšení síly a udatnosti. Maca působí jako afrodiziakum /úplně vše neberte vážně, fakt je ten, že oživuje celkově hormonální systém a jeho funkce/.

Maca se pěstuje v Peru, v nadmořské výšce 3800 – 4800m.

Je to dvouletá bylina z čeledi brukvovitých, hlíza je podobná naší červené řepě, je 15 – 30 cm dlouhá.

Maca obsahuje komplex účinných látek – alkaloidy, především macain, který stimuluje sexuální aktivitu, zvyšuje účinek štítné žlázy a ovlivňuje látkovou výměnu. Dále obsahuje glukosinoláty, které se podílejí na regulaci hormonálních procesů, které souvisí s reprodukcí, isothiokyanáty, které mají preventivní protirakovinné účinky.

Působí pozitivně na ženskou i mužskou plodnost, zvyšuje sexuální touhu. Obsahuje vitamíny B a vitamín C, železo a vápník.

Léčebné užití: V tradiční peruánské  medicíně se maca používá při léčbě neplodnosti, menstruačních poruchách, chudokrevnosti, na zvýšení imunity. Peruánci jsou přesvědčeni o tom, že maca má moc darovat neplodným a bezdětným párům potomky. Nejvýznamnější jsou účinky afrodiziální, tonizující, imunostimulační. Podporuje duševní svěžest, sportovní výkony, léčí chronické únavové syndromy. Příznivě působí při léčbě schizofrenie, anémie, neuróz, revmatismu, vysokém tlaku a při některých formách rakoviny.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Bylinková škola

jaro 2020

Bližší info zde ....


Zimní konstelace Benešov

11.1.2020


Cesta k sebepoznání

19.1.2020

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

25.1.2020 Benešov

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


TOPlist