Lipová tinktura z pupenů (gemmo)

od | Domácí bylinkové tinktury

Aplikace tinktury je snadnější nežli příprava čaje a vzhledem k síle pupenů pocítíte rychleji i její silný účinek.

Výroba je jednoduchá, stačí projít se lipovou alejí uprostřed dubna a natrhat si cca 2 hrsti lehce lepkavých pupenů. Pupeny obsahují komplex řady léčivých složek, které později v květech nenajdeme…

Návod na přípravu: Připravíme si základní, liho-glycerinový roztok – 60% alkohol a 85% glycerol smíchat v poměru 13:9, tj. cca 91 g alkoholu a 63 g glycerolu. 

Na 1 díl lipových pupenů dáme 15 dílů liho-glycerinové směsi a necháme 3 týdny na teplém místě. Každý den protřepeme a po 3 týdnech scedíme, nalijeme do tmavé lahvičky a uchováváme v chladu.

Návod k užívání: na 1kg tělesné hmotnosti = 1 kapka. Celkovou hmotnost vydělíme třemi – to je dávka, která se 3x denně podává. (např. při hmotnosti 90 kg se hmotnost rozdělí do tří denních dávek. Užíváme tedy 3x denně 30 kapek).

Tinkturu lze použít: na pocity strachu a úzkosti, na uvolnění psychického napětí, zklidňuje bolesti hlavy, účinkuje na deprese, stresy, snižuje vysoký tlak, pomáhá při nachlazení, snižuje nepříjemné pocity u dětí při cestování /kinetóza/

Čtěte dál…

Pin It on Pinterest