Kaštanová mast na křečové žíly a lymfatické otoky.

20 kaštanových plodu nastrouháme nebo nakrájíme na tenké plátky, vložíme do nerezového hrnce, zalijeme cca 300ml olivového oleje a při 80 stupních necháme luhovat po dobu 3 hodin.

Do druhého hrnce dáme 300g kokosového tuku (nebo kakaového tuku či bambuckého másla), přidáme hrst sušeného řebříčku, hrst měsíčku, lžíci rozdrcených jalovcových plodů a opět při 80 stupních zahříváme po dobu 3 hodin.

Oba hrnce necháme v chladu do druhého dne. Druhý den opět zahřejeme, vše přecedíme přes plátěný hadřík do jednoho hrnce, přidáme 20g včelího vosku a mícháme do rozpuštění.

Nalijeme do kelímků a necháme zatuhnout.

Použití:

Mazat dle potřeby.

Mazání na křečové žíly

Další varianta přípravy chladivé masti je trochu časové náročnější.

Nejprve si připravíme tinkturu:

20 plodů kaštanu nastrouháme na struhadle a zalijeme cca 300ml 40% alkoholu (vodky) tak, aby kaštany byly zcela ponořeny. Za občasného protřepání necháme luhovat 3 týdny. Poté scedíme přes plátěný hadřík (nebo kávový filtr)

Výroba masti:

V nerezovém hrnci rozpustíme 200g kokosového tuku, přidáme 10g sušeného měsíčku, 10g sušeného měsíčku, 10g komonice. Vše na mírném ohni při 80 stupních povaříme cca 1 hodinu, poté odstavíme a necháme do druhého dne. Druhý den rozpustíme a scedíme přes plátěný hadřík.

Přidáme 7g včelího vosku a necháme rozpustit. Do tuku pomocí metličky (nebo metličkového mixeru) pomalu vpravíme 50ml tinktury z kaštanů. Mícháme asi 3 minuty, nakonec přidáme 5 kapek mátového esenciálního oleje a ještě 1 minutu mícháme. Nalijeme do kelímků a necháme ztuhnout.

Použití:

3x denně mazat vystouplé křečové žíly

Bylinkové masti a mazání nenahrazují kvalifikovanou léčbu lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Letní bylinkaření na Šumavě

19.7. – 21. 7.2019

Bližší info zde ....Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist