Kaštanová mast na křečové žíly a lymfatické otoky.

20 kaštanových plodu nastrouháme nebo nakrájíme na tenké plátky, vložíme do nerezového hrnce, zalijeme cca 300ml olivového oleje a při 80 stupních necháme luhovat po dobu 3 hodin.

Do druhého hrnce dáme 300g kokosového tuku (nebo kakaového tuku či bambuckého másla), přidáme hrst sušeného řebříčku, hrst měsíčku, lžíci rozdrcených jalovcových plodů a opět při 80 stupních zahříváme po dobu 3 hodin.

Oba hrnce necháme v chladu do druhého dne. Druhý den opět zahřejeme, vše přecedíme přes plátěný hadřík do jednoho hrnce, přidáme 20g včelího vosku a mícháme do rozpuštění.

Nalijeme do kelímků a necháme zatuhnout.

Použití:

Mazat dle potřeby.

Mazání na křečové žíly

Další varianta přípravy chladivé masti je trochu časové náročnější.

Nejprve si připravíme tinkturu:

20 plodů kaštanu nastrouháme na struhadle a zalijeme cca 300ml 40% alkoholu (vodky) tak, aby kaštany byly zcela ponořeny. Za občasného protřepání necháme luhovat 3 týdny. Poté scedíme přes plátěný hadřík (nebo kávový filtr)

Výroba masti:

V nerezovém hrnci rozpustíme 200g kokosového tuku, přidáme 10g sušeného měsíčku, 10g sušeného měsíčku, 10g komonice. Vše na mírném ohni při 80 stupních povaříme cca 1 hodinu, poté odstavíme a necháme do druhého dne. Druhý den rozpustíme a scedíme přes plátěný hadřík.

Přidáme 7g včelího vosku a necháme rozpustit. Do tuku pomocí metličky (nebo metličkového mixeru) pomalu vpravíme 50ml tinktury z kaštanů. Mícháme asi 3 minuty, nakonec přidáme 5 kapek mátového esenciálního oleje a ještě 1 minutu mícháme. Nalijeme do kelímků a necháme ztuhnout.

Použití:

3x denně mazat vystouplé křečové žíly

Bylinkové masti a mazání nenahrazují kvalifikovanou léčbu lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Napsat komentář

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Letní bylinkaření na Šumavě

19.7. – 21. 7.2019

Bližší info zde ....


Poznávání "po šamansku"

aneb bylinkaření trochu jinak

1. -5. 5.2019

Bližší info zde ....


Rozvíjení intuice a komunikace s rostlinou

25 - 26.5.2019

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist