Jmelí patří mezi mé oblíbené byliny. Jeho energie se pohybuje mezi světy a snad právě proto byla vyhledávanou „magickou“ bylinou. Není to až takový parazit, jak se obecně traduje, jmelí bývá stromu celkem užitečným parťákem, za trochu živin které potřebuje, vrací do organismu stromu látky, které ho chrání před škůdci.
Na sběr jmelí se můžete vydat brzy z jara (nesmí už mít bílé kuličky – na místech kde odpadly, raší drobné, žlutozelené květy). Ideální čas je koncem března až začátkem dubna. Chcete-li si vyrobit lék na snížení tlaku a podporu srdeční činnosti, najděte si v přírodě jmelí, které roste na jabloni či na hlohu.
Možná, že váš tlak je zvýšen tím, že postrádáte něhu a nemáte v blízkosti někoho, abyste se cítili opečováváni a milovámi (jabloň), nebo se zlobíte na to, že vás ostatní využívají a vy už prostě jen nemůžete, a neumíte si nastavit hranice (hloh)
Příprava tinktury:
Listy, květy a drobné větvičky pokrájejte keramickým nožem a vložte do sklenky se závitem (cca do 1/2). Zalijte 60-80% alkoholem, uzavřete a nechejte na chladném, tmavém místě 3 týdny. Ideální je, každý den lahvičku zkontrolovat a protřepat. Po třech týdnech slijte a nařeďte na 35% koncentraci.
Užívání: 3x denně 20 kapek
Na co tinktura ze jmelí působí?
- snižuje krevní tlak a příznivě působí na celý kardiovaskulární systém
- mírní záněty nervů
- mírní záněty kloubů
- zlepšuje imunitu
- odvodňuje
- zpomaluje růst nádorů
- zklidňuje úzkostné stavy