Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Téma inkontinence není jednoduché. Problém postihuje ženy i muže a příčin vzniku může být několik. Dnes se podíváme na problém inkontinence ženské.

Nejprve si připomeneme, co vlastně inkontinence je. Nejpřesněji popsáno – je to stav, kdy z „nějakého důvodu“ nejsme schopni zadržet moč, která uniká buď po kapkách, později i ve větším množství.

Problém je velice nepříjemný, a přestože se s ním statisticky setkává až 5O% žen, mnohé z nás řešení odkládají na co nejpozdější dobu.

Příčin, které spouští tyto stavy je hned několik:

Nejrozšířenějším problémem je ochabnutí svalů pánevního dna, které se objeví u některých žen po porodu a po nějaké době vymizí. Vážnější problém nastává u žen, které vykonávají těžkou práci, nebo potíže přichází s věkem, což může mít samo o sobě mnoho dalších příčin.

Inkontinence může být spojená i s úrazy míchy nebo poraněním mozku (i dlouhodobě posunutá meziobratlová ploténka může tlačit na místo, které je spojené s močovým měchýřem). Mezi další příčiny lze zařadit např. degenerativní změny nebo poškození nervové tkáně.

Velmi častou příčinou jsou i dlouhodobé infekce močových cest (ty doprovází pálení při močení, neustálé nutkání k močení, bolesti v podbřišku).

U žen, které se ocitají v přechodovém období, mohou mít tyto potíže spojené se změnami hormonální hladiny.

Potíže se mohou zhoršovat i při používání chlorovaných hygienických pomůcek, mytí chlorovanou vodou a celou řadou nevhodných mycích přípravků, někdo pociťuje zhoršení po sexu, či po použití lubrikačních gelů, další po konzumaci sladkých pokrmů…..

Inkontinence může být vyvolána i stresem, u diabetiků se může objevit neschopnost úplně vyprázdnit močový měchýř a dochází k „odkapávání“, inkontinence se může objevit i po dlouhodobém zavedení močové cévky…..

Příčin je mnoho, bylinek také, ale jak správně zvolit tu pravou?

Hned na začátek bych ráda upozornila na to, že používat bylinky k alternativnímu léčení závažných problémů není stejné jako smíchat si pár jarních bylinek a popíjet je s úmyslem pročistit si organismus.

Bylinky je třeba poskládat podle možných příčin a celkového psychického i fyzického stavu. Uvedu zde několik bylinek, ale jejich použití bez výše uvedených informací nemusí přinést očekávaný výsledek.

Bylinkový čaj na nejčastější problém spojený s inkontinencí – hormonální nerovnováhu a infekce močových cest:

  • Buko 10g
  • Damiána 10g
  • Dubová kůra 5g
  • Medvědice 10g
  • Řebříček 10g
  • Řepík 15g
  • Tužebník 10g
  • Zlatobýl 10g
  • Bříza list 10g

Návod na přípravu: 1 vrchovatá čajová lžička se povaří 2 minuty v 300ml vody, poté se nechá 10 minut luhovat. Bylinkový čaj se pije 3x denně.

(Vhodné je omezit vše, co tělo zatěžuje, tj. mléčné výrobky a sladké. V každém případě je vhodné cvičení na posilování pánevního dna. Bez toho bylinky mnoho nezmohou).

Příjemné je i působení esenciálních olejů – např. Zázvor, Jalovec, Cypřiš, Modrý heřmánek, Kadidlo, Levandule, Santal, Tymián, Vavřín, Pomeranč.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Letní bylinkaření na Starém mlýně

3. - 5. 7. 2020

Bližší info zde ....


Skupinové konstelace

25. 7. 2020 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola - zahájení

12 - 13. 9. 2020

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačně; diskuzní skupině na FB

TOPlist