Dubová mast na hemoroidy s bršlicí, řepíkem a krvavcem totenem.

Jaro, kdy se rostlinky budí k životu a míza stromů stoupá, je nejvhodnějším obdobím sběru kořenů a kůr. A také vařením domácích mastí. Tentokrát se budu věnovat problematice hemoroidů.

Počátkem dubna si obstarejte hrst čerstvé, dubové kůry, kterou pokrájejte na drobné kousky (ideální jsou větvičky z jarních prořezů, silné jako palec).

Dále si vykopejte bršlici – celé rostlinky i s kořínky, též 1 hrst, a kořeny krvavce totenu. Vše opět pokrájejte na drobné kousky. Přidejte hrst sušeného řepíku.

Do hrnce připravíme:

  • 1/4lt slunečnicového oleje
  • 100g kokosového tuku
  • 100g kakaového másla
  • 50g včelího vosku a vše necháme rozpustit.

Přidáme pokrájené byliny, tak, aby byly bylinky pod hladinou rozehřátého tuku, a při 80 stupních macerujeme 1 hodinu. Poté odstavíme a necháme do druhého dne. Druhý den opět rozpustíme a macerujeme při 80 stupních hodinu. Toto celé zopakujeme 5x, poté mast scedíme, přidáme 2 kapky esenciálního oleje Máty na nalijeme do kelímků.

Postižené místo potíráme dle potřeby.

(Dubová kůra má stahující, protizánětlivé, hojivé a zmírňující účinky. Bršlice působí na žilní systém a rozhýbání stagnací v postižené oblasti. Řepík působí protizánětlivě a krvavec toten zastavuje krvácení).

Bylinkové masti a mazání nenahrazují kvalifikovanou léčbu lékaře, proto každý, kdo se rozhodne pro tuto metodu, činí tak sám, ze své svobodné vůle.

 

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Podzimní Šamanské poznávání rostlin na "Starém mlýně"

spojené s křtem naší první knihy (Šumava)

1.11. – 3.11. 2019


Jak zpracovávat bylinky

aneb ZDRAVÁ RODINA 

16.11. 2019

jednodenní setkání (Benešov)Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist