Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Jedovaté bylinky byly zařazeny do své kategorie proto, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím a zdravotním potížím ze strany neopatrného dávkování uživatele. Miluji tuto skupinu bylinek a mám s nimi bohaté osobní zkušenosti. Používání některých bylinek skutečně vyžaduje znalost, opatrnost a umění odhadnout dobu podání  a velikost dávky. Spousta bylinek tohoto druhu se používá v homeopatii.

Naučte se všímat si, jakými výraznými znaky se v přírodě prezentují „jedůvky“. Už jste se někdy procházeli lesem plným konvalinek? Jejich vůně je tak silná a omamná, že vás po několika minutách s hlavou těžkou a myslí zmatenou donutí z lesa odejít. Podobné je to i se zvonkovými květy náprstníků. Jsou tak zvláštní, výrazně barevné a vzbuzující respekt, že v samém obdivu ani nepomyslíte na to, že byste je utrhli. Muchomůrky červené, pyšnící se svým rudým kloboukem zdobeným překrásnými puntíky jsou křehké ale i trošku záludné, takže je s obdivem velkým obloukem obejdeme. A setkali jste se s bělostnými trubkami kvetoucích durmanů nebo nepopsatelnou sytě modro-fialovou omějí? Všechny pojí jeden společný znak, který bych nazvala – výraznost.

Podobně krásné, i když méně výrazné jsou kolegyně rostoucí podél plotů a kamenných zídek. Zmíním routu vonnou, vlaštovičník, tis, jehož červené plody jsou jedlé a velmi lahodné (pecičky v nich jsou naopak velmi jedovaté),….

 

Zajímají vás jedůvky? Zvu vás na bližší průzkum na některém z mých kurzů.

S láskou a respektem k těmto bytůstkám                                                                                                                                  Lenka

Z mých cest a poznámek jsem sestavila bylinář, který je vám níže k dispozici.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Tip na vánoční dárek

kniha

Putování do říše rostlin I.


Bylinková škola

jaro 2020

Bližší info zde ....


Zimní konstelace Benešov

11.1.2020


Cesta k sebepoznání

19.1.2020

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

25.1.2020 Benešov

Bližší info zde ....


Putování do říše rostlin

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


TOPlist