Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Jedovaté bylinky byly zařazeny do své kategorie proto, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím a zdravotním potížím ze strany neopatrného dávkování uživatele. Miluji tuto skupinu bylinek a mám s nimi bohaté osobní zkušenosti. Používání některých bylinek skutečně vyžaduje znalost, opatrnost a umění odhadnout dobu podání  a velikost dávky. Spousta bylinek tohoto druhu se používá v homeopatii.

Naučte se všímat si, jakými výraznými znaky se v přírodě prezentují „jedůvky“. Už jste se někdy procházeli lesem plným konvalinek? Jejich vůně je tak silná a omamná, že vás po několika minutách s hlavou těžkou a myslí zmatenou donutí z lesa odejít. Podobné je to i se zvonkovými květy náprstníků. Jsou tak zvláštní, výrazně barevné a vzbuzující respekt, že v samém obdivu ani nepomyslíte na to, že byste je utrhli. Muchomůrky červené, pyšnící se svým rudým kloboukem zdobeným překrásnými puntíky jsou křehké ale i trošku záludné, takže je s obdivem velkým obloukem obejdeme. A setkali jste se s bělostnými trubkami kvetoucích durmanů nebo nepopsatelnou sytě modro-fialovou omějí? Všechny pojí jeden společný znak, který bych nazvala – výraznost.

Podobně krásné, i když méně výrazné jsou kolegyně rostoucí podél plotů a kamenných zídek. Zmíním routu vonnou, vlaštovičník, tis, jehož červené plody jsou jedlé a velmi lahodné (pecičky v nich jsou naopak velmi jedovaté),….

Zajímají vás jedůvky? Zvu vás na bližší průzkum na některém z mých kurzů.

S láskou a respektem k těmto bytůstkám                                                                                                                                  Lenka

Z mých cest a poznámek jsem sestavila bylinář, který je vám níže k dispozici.

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.


Velké konstelace

4-5.4.2020

Bližší info zde ....


Šamanská pouť do vlastního nitra

8-10.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Jarní bylinkaření

15-17.5.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Slunovratové bylinkaření

19-21.6.2020 Šumava

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Vítám vás, kteří máte otevřené srdce a chcete svět učinit lepším.....


TOPlist