Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Bylinková škola je ucelený cyklus, který vás provede „bylinkařením“ od základů, přes klasické poznávání a sběr bylinek, až po jejich zpracování (tinktury, sirupy, likéry, vína, masti, krémy, bylinkové čajové směsi, aj.).

Velký prostor budeme věnovat praktické stránce, společně budeme hledat souvislosti a objevovat vazby mezi jednotlivými systémy našeho organismu, abychom se naučili, jak správně kombinovat bylinky a sestavovat bylinkové směsi. Každý problém – ať duševní či fyzický nevznikl náhodou, předcházela mu dlouhodobá vnitřní nespokojenost, se kterou jsme si v daný moment neuměli poradit.

Bylinkaření je tedy krom znalostí botanických  i o znalostech lidského těla a jeho biochemických procesů, o energetických systémech a vzájemné provázanosti, o naší stravě a životním stylu. Proto se v Bylinkové škole budeme všem těmto záležitostem věnovat.

V dalších, pokračovacích cyklech přibereme k naší, klasické bylinkařině i filozofie jiných kultur. Podíváme se na souvislosti a hloubku z oblasti tradiční čínské medicíny, metody uzdravování starými šamanskými technikami, vyzkoušíme si jakým způsobem Paracelsus vyráběl své vlastní homeopatické substance, a pomocí své intuice se budeme učit navazovat kontakt s říší rostlin, abychom od nich mohli dostávat odpovědi na naše zvídavé otázky.

Cykly bylinkových kurzů na sebe tématicky navazují (nelze zvolit jednotlivé víkendy). Naše setkávání bude probíhat v Benešove u Prahy a na starém mlýně na Šumavě.

Celkový počet účastníku: max 13 osob.

Pokud vás tento způsob bylinkaření oslovil, podrobnější info naleznete v odkazu:

Bylinková škola I.

Bylinková škola II.

Bylinková škola III.

On-line bylinková škola

Když jsem v roce 2013 otevřela první cyklus „Bylinkové školy“, jehož záměrem bylo směřovat informace do praktické oblasti, netušila jsem kam až mne osud dovede…

Bylinkaření se mezi tím stalo módní záležitostí, někdy hraničící až s drancováním přírody, kdy nájezdy sběračů neomaleně vysekávají srpem jarní porosty medvědího česneku. Tento druh moderního bylinkaření se příliš vychýlil z rovnováhy a pokud sami nezačneme přírodu chránit, bude brzy slovo „bylinkář“ vnímáno jako „kůrovec“.

Na vlastní kůži jsem také zažila, když v televizním pořadu kdosi doporučil bylinku na konkrétní problém a velké procento sledujících ji druhý den požadovalo v nejbližší lékárně. Nikdo si nevyhledal informace o kontraindikacích, které bylinka bezesporu měla, neboť -anti chemických léků dnes užívá většina populace.

Tyto a mnohé další případy napomohly mé volbě a dnešní podoba „Bylinkové školy“ se ubírá cestou respektu a pokory ke všemu živému, co mám moudrá Matka příroda poskytuje.

A dojít k tomuto bodu může každý, skrze poznání a vlastní zkušenost.

Lenka

 

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Skupinové konstelace

17. 10. 2020 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Jestřábník

24. 10. 2020

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Dřín

30. 10. 2020

Bližší info zde ....


Třídenní cyklus Cesta k sebepoznání, aneb Putování labyrintem našeho života

18. 10. 2020

Bližší info zde ....


Skupinové konstelace

14. 11. 2020

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností - Téma: Verbena - Sporýš

28. 11. 2020

Bližší info zde ....


Zahájení čtyř-víkendového cyklu Bylinkové školy

6 - 7. 3. 2021

Bližší info zde ....


Připojte se k naší informačně; diskuzní skupině na FB

TOPlist