Býk, druhé znamení zvěrokruhu, kterému vládne bohyně lásky Venuše, se zdá být trpělivé a otevřené všem krásným darům života. Osobně jsou spíše uzavření, život jim komplikuje jejich konzervativní myšlení. Příliš dbají na to, aby odpovídali „standartu“. Dojdou klidu, když jsou dobře hmotně zabezpečeni. Venuše jim, mimo jiné, dává cit pro umění a krásu.

Charakteristické vlastnosti dávají Býkům sklon k těmto nemocem:

Sklon k hypochondrii, postižení očí, polypy v nose,  nepravidelná menstruace, pohlavní choroby, struma, zácpa, apoplexie, krk, krční páteř, herpes, ledvinové problémy.

Oblasti těla, na které by si měl Býk dávat pozor  jsou:

Močové ústrojí, hormonální systém, mandle, cévy, váhové výkyvy, hrdlo, krk, štítná žláza, krční mandle, šíji, patro, zuby, hrtan, spodní čelist a zuby, uši.

Vhodné bylinky pro Býka jsou:

Růže, vlčí mák, náprstník červený, sedmikráska, prvosenka, fialka, orlíček, jasan, cypřiš, réva, jabloň, planá jabloň, hrušeň, fíkovník, hřebíček, šťovík, máta, většina koření, pšenice a další cereálie, bobulovité plody, jablka, hrušky, vinné hrozny, artyčoky, chřest, fazole

Zde je nutno znovu připomenout – každý z nás je jiný, a to, jaké vlivy jsme přijali z rodiny a společnosti, formuje naše myšlení, které následně nese nemalý podíl na tom, jaké choroby se u nás projeví. Místo obecně doporučovaných bylinek raději vyhledejte někoho, kdo tomu skutečně rozumí. Nikdy nelze léčit pouze momentální stav. Je třeba vyhledat příčinu a následné s ní pracovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Podzimní Šamanské poznávání rostlin na "Starém mlýně"

spojené s křtem naší první knihy (Šumava)

1.11. – 3.11. 2019


Jak zpracovávat bylinky

aneb ZDRAVÁ RODINA 

16.11. 2019

jednodenní setkání (Benešov)Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist