Beran, první znamení zvěrokruhu, kterému vládne ohnivá planeta Mars, která symbolizuje zdraví, spoustu energie a vůdčí schopnosti spojené s touhou prosadit se. Je to dynamická síla prvních jarní dnů, která vyburcuje všechny rostliny ze zimního spánku a neuvěřitelně rychle je nastartuje k novému vegetačnímu cyklu. Tato síla se odráží i v základním nastavení beranů.

Berani bývají odvážní a umí být rozhodní. Do nových činností se vrhají s velkým nadšením a důvěrou ve své schopnosti. Na druhou stranu jim ale chybí dostatek trpělivosti.

Charakteristické vlastnosti horoskopu přiřkly Beranům sklony k těmto nemocem:

Afázie, ztráta řeči, bolesti hlavy, mdloby, mozková anémie, chudokrevnost, mozková horečka, mozková mrtvice, zánět mozkových blan, meningitida, náchylnost k horečkám a zánětům, koma, bezvědomí, mozkové poruchy, neuralgie, trans.

Oblasti těla, na které by si měl Beran dávat pozor:

Hlava, sklony k úrazům, řezné rány, popáleniny, modřiny, přetažení, svaly, nos, brada, pravé oko, červené krvinky, horní čelist a zuby v horní čelisti, nosní mandle, vlasy, mozek. Pozor na autoimunitní choroby, záněty a chronické záležitosti.

Vhodné bylinky pro Berana: Zimolez japonský (výborný na detoxikaci, čistění krve i celého organismu), bodlák, máta, trnité stromy a keře, jedle, kapari, hořčice, chilli, kayenský pepř, cibule, pór, chmel.

Mé postřehy:

Pokud Beran – ohnivec trpí na záněty, zejména v oblasti jater a trávícího ústrojí, hořčice, chilli, pepř a cibule mu rozhodně neprospějí, neboť jsou teplé povahy! Beranům uleví, když se naučí zkrotit svůj temperament, zpomalí a svou energii budou používat k tvořivým a smysluplným činnostem.

Zde je nutno znovu připomenout – každý z nás je jiný, a to, jaké vlivy jsme přijali z rodiny a společnosti, formuje naše myšlení, které následně nese nemalý podíl na tom, jaké choroby se u nás projeví. Místo obecně doporučovaných bylinek raději vyhledejte někoho, kdo tomu skutečně rozumí. Nikdy nelze léčit pouze momentální stav. Je třeba vyhledat příčinu a následné s ní pracovat, a to nejen na úrovni fyzické ale i psychické.

Čtěte dál…

Pin It on Pinterest