Beran, první znamení zvěrokruhu, kterému vládne ohnivá planeta Mars, která symbolizuje zdraví, spoustu energie a vůdčí schopnosti spojené s touhou prosadit se. Bývají odvážní a umí být rozhodní. Do nových činností se vrhají s velkým nadšením a důvěrou ve své schopnosti. Na druhou stranu jim ale chybí dostatek trpělivosti.

Charakteristické vlastnosti dávají Beranům sklony k těmto nemocem: (mladí berani tomu samozřejmě nevěří, ale čas ukáže, vyčkejte)

Afázie, ztráta řeči, bolesti hlavy, mdloby, mozková anémie, chudokrevnost, mozková horečka, mozková mrtvice, zánět mozkových blan, meningitida, náchylnost k horečkám a zánětům, koma, bezvědomí, mozkové poruchy, neuralgie, trans.

 Oblasti těla, na které by si měl Beran dávat pozor  jsou:

Hlava, sklony k úrazům, řezné rány, popáleniny, modřiny, přetažení, svaly, nos, brada, pravé oko, červené krvinky, horní čelist a zuby v horní čelisti, nosní mandle, vlasy, mozek.

Pozor na autoimunitní choroby, záněty a chronické záležitosti.

Vhodné bylinky pro Berana jsou: Zimolez (výborný na detoxikaci, čistění krve i celého organismu), bodlák, máta, trnité stromy a keře, jedle, kapari, horčice, chilli, kayenský pepř, cibule, pór, chmel.

Pokud beran – ohnivec trpí na záněty, zejména v oblasti jater a trávícího ústrojí, hořčice, chilli, pepř, cibule mu uškodí, neboť jsou teplé povahy!!!!!

Zde je nutno znovu připomenout – každý z nás je jiný, a to, jaké vlivy jsme přijali z rodiny a společnosti, formuje naše myšlení, které následně nese nemalý podíl na tom, jaké choroby se u nás projeví. Místo obecně doporučovaných bylinek raději vyhledejte někoho, kdo tomu skutečně rozumí. Nikdy nelze léčit pouze momentální stav. Je třeba vyhledat příčinu a následné s ní pracovat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuální akce

Bylinková škola

podzim 2019/léto 2020

Bližší info zde ....


Podzimní Šamanské poznávání rostlin na "Starém mlýně"

spojené s křtem naší první knihy (Šumava)

1.11. – 3.11. 2019


Jak zpracovávat bylinky

aneb ZDRAVÁ RODINA 

16.11. 2019

jednodenní setkání (Benešov)Připojte se k naší informačné diskuzní skupině na FB


Stránky plné astrologie a horoskopů mé kolegyně Efis


Inspirace na originální dárek

smiley


TOPlist