Kontakt

Lenka Martanová
mobil: +420 728 339 689 
email:bylinky@bylinkyproradost.cz

Pokud telefon nezvedám, pište prosím sms.


Osobní konzultace na adrese:
K Tužince 2357, Benešov

Astrologie – Zodiak

Každé znamení zodiaku má svou charakteristiku, proto lze k němu přiřaditi psychologický profil i určité bylinky. Zdravotní horoskop může upozornit na předpoklady k onemocnění, které se jeví v určitou chvíli jako dané.

Velkou roli samozřejmě hrají dědičné faktory, převzaté rodinné vzorce, naše individuální cesta i způsob života, který vedeme.

Data sice udávají, kdy a v jakém rozsahu se choroba může projevit, ale jsme to jen my, kdo se rozhoduje jít či nejít tomuto osudu vstříc…

 

 

BERAN, první znamení zvěrokruhu, kterému vládne ohnivá planeta Mars která symbolizuje zdraví, spoustu energie a vůdčí schopnosti spojené s touhou prosadit se. Je to dynamická síla prvních jarní dnů, která vyburcuje všechny rostliny ze zimního spánku a neuvěřitelně rychle je nastartuje k novému vegetačnímu cyklu. Tato síla se odráží i v základním nastavení beranů.

Berani bývají odvážní a umí být rozhodní. Do nových činností se vrhají s velkým nadšením a důvěrou ve své schopnosti. Na druhou stranu jim ale chybí dostatek trpělivosti.

Charakteristické vlastnosti horoskopu přiřkly Beranům sklony k těmto nemocem:

Afázie, ztráta řeči, bolesti hlavy, mdloby, mozková anémie, chudokrevnost, mozková horečka, mozková mrtvice, zánět mozkových blan, meningitida, náchylnost k horečkám a zánětům, koma, bezvědomí, mozkové poruchy, neuralgie, trans.

Oblasti těla, na které by si měl Beran dávat pozor:

Hlava, sklony k úrazům, řezné rány, popáleniny, modřiny, přetažení, svaly, nos, brada, pravé oko, červené krvinky, horní čelist a zuby v horní čelisti, nosní mandle, vlasy, mozek. Pozor na autoimunitní choroby, záněty a chronické záležitosti.

Vhodné bylinky pro Berana: Zimolez  japonský (výborný na detoxikaci, čistění krve i celého organismu), Bodlák, Máta, trnité stromy a keře, Jedle, Kapari, Horčice, Chilli, Kayenský pepř, Cibule, Pór, Chmel.

Mé postřehy:

Pokud Beran – ohnivec trpí na záněty, zejména v oblasti jater a trávícího ústrojí, Hořčice, Chilli, Pepř a Cibule mu rozhodně neprospějí, neboť jsou teplé povahy! Beranům uleví, když se naučí zkrotit svůj temperament, zpomalí a svou energii budou používat k tvořivým a smysluplným činnostem.

Zde je nutno znovu připomenout – každý z nás je jiný, a to, jaké vlivy jsme přijali z rodiny a společnosti, formuje naše myšlení, které následně nese nemalý podíl na tom jaké choroby se u nás projeví. Místo obecně doporučovaných bylinek raději vyhledejte někoho, kdo tomu skutečně rozumí. Nikdy nelze léčit pouze momentální stav. Je třeba vyhledat příčinu a následné s ní pracovat a to nejen na úrovni fyzické ale i psychické.

BÝK, druhé znamení zvěrokruhu, kterému vládne bohyně lásky Venuše se zdá být oproti Beranovi, trpělivé a otevřené všem krásným darům života. Osobně jsou spíše uzavření, život jim ale komplikuje jejich konzervativní myšlení. Příliš dbají na to, aby odpovídali „standartu“. Dojdou klidu, když jsou dobře hmotně zabezpečeni. Venuše jim, mimo jiné, dává cit pro umění a krásu.

Charakteristické vlastnosti prý dávají Býkům sklon k těmto nemocem:

Číst dále

Blíženci, třetí znamení zvěrokruhu, kterému vládne Merkur. Blíženci bývají označováni za všestranně nadané jedince, kteří se umí rychle zorientovat i přizpůsobit. Blíženci bývají šaramantní a své okolí umí dobře ovlivňovat. Není divu, dostali do vínku dar řeči, spisovatelské nadání i schopnost velkého soustředění. To, co jim dokáže znepříjemnit život, je jejich vnitřní neklid.

Blížence budou nejčastěji trápit tyto nemoci:

Číst dále

Aktuální akce

Naše kniha

kniha

Putování do říše rostlin I.

Novoroční triturace posvátného JMELÍ

10.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Koření v léčitelské praxi

23.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Poznávání rostlin vlastní zkušeností Triturace KŘIŠŤÁLU

24.1.2021 13.00 - 18.00 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola II. DIAGNOSTIKA

6-7.2.2021 Benešov u Prahy

Bližší info zde ....


Bylinková škola I.

Zahájení 27-28.2.2021

Bližší info zde ....


TOPlist